ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Çıta yükseldi ama!

23.12.2007

Eleştiriye tahammül etmek, tenkitleri üst üste koyup, olumlu sonuçlar çıkarmak gerekir. Söylenenler incitse bile, doğruyu kabullenmek objektif yaklaşımın ana unsurudur

Eleştiriye tahammül etmek, tenkitleri üst üste koyup, olumlu sonuçlar çıkarmak gerekir.Söylenenler incitse bile, doğruyu kabullenmek objektif yaklaşımın ana unsurudur

Eğer 20-25 milyon destek kitlesi olan bir camianın sorumluluğunu da  taşıyorsanız, kesinlikle ince eleyip sık dokumak zorundasınız.
Fenerbahçe kulübünün resmi bir internet sayfası var. Amaç kulüpteki gelişmeleri tüm şubelerin çalışmaları ve maçlarıyla ilgili bilgi aktarmak. Kısacası; Sarı-Lacivertli taraftarları her konuda bilinçlendirmek için kurulmuş bir birim.
Ama nedense sayfada yer alan 10 haberden 8 tanesi genelde, “yalanlama” metni oluyor.
Doğru olup olmadığı düşünülmeden, yönetimin isteği doğrultusunda her habere yalan damgası vuruluyor. Yorum yazıyorsunuz, tamamını değerlendirmeyip, nalıncı keseri gibi işlerine gelen tarafı alıyor ve gündeme taşıyorlar.
Yazılan haberlerin gerçek olduğunu bile bile yalanlamaktan kaçınılmıyor. Dayandıkları nokta ise, “Belgeleriyle ispatlayın” oluyor. Vakti zamanında bir iş adamı, mahkeme salonunda, “Rüşvetin belgesi mi olur?” şeklinde savunma yapmış, bu davranışı günlerce kamuoyunu meşgul etmişti.
Gazeteniz FANATİK’in çalışan bir elemanı iki kişi arasındaki tartışmayı öğrenip haber yaptı.
Bunun belgesi isteniyor. Muhabir arkadaş medyumluk oynayıp böyle bir olayın önceden gelişeceğini kestirip, mekana dinleyici mi koyması gerekirdi? Bayan basketbol takımı Coachu ile finans müdürü Tamer Yelkovan ödemeler konusunda tartıştı. FANATİK Gazetesi’nin ne Kalaycıoğlu ile ne de Yelkovan’la sorunu var. Hele Fenerbahçe kulübüyle hiç yok.
Amaç kaos yaratmak olsa, herhalde bu ikili seçilecek en son kişiler olurdu. Roberto Carlos transferi gelmesine 1 ay kala yalanlandı. Önceki yıllarda yapılan Deniz ve Serkan transferleri de öyle. Fenerbahçe’de her alanda çıta çok yükseldi. Keşke medya ile ilişkilerin de çıtası yukarılara çekilebilseydi.
Her seferinde belgeler üzerine söylemler ortaya atılıyor. Bir süre önce kombine biletler üzerine haber yorum kaleme almıştım. Birileri Fenerbahçe’nin biletlerinden milyarlarca lira nemalanmıştı.
Belgeler Fenerbahçe’nin yetkili makamlarına iletildi. Aradan bu kadar süre geçmesine rağmen hâlâ bu konuda, elde belge olduğu halde ses çıkmadı
Acaba neden?

Yalçın TÜRK

0 YORUM