Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

01 Mayıs 2017 Pazartesi
Beklenen patlama

Haftalardır Fenerbahçe'den patlama bekleniyordu, piyango Konyaspor'a çıktı.

21 Ekim 2007, Pazar Yorum Yaz
A+ A-

Haftalardır Fenerbahçe’den patlama bekleniyordu, piyango Konyaspor’a çıktı. Düne kadar Süper Lig’de futbol fakiri olarak eleştirdiğimiz Sarı-Lacivertliler, kadro yapısı ve düşünce olarak farklıydı Konyaspor karşısında.
Deivid’in dışında herkes dikine oynadı. Çabuk ayağa paslarla rakibin toparlanmasına fırsat vermediler. Yasin ile Gökhan yıllardır bu takımda oynamış gibi rahattı. Gökhan sağ çizgide sürekli bal üreten arı gibiydi. İyi ortalar kesti, yerinde hamlelerle defansını da kapattı.
Yasin, Edu ile çok uyumlu gözükürken, kademe hatası yapmadı. Alex adam eksiltti, araya attığı paslarla arkadaşlarını pozisyona soktu. Semih sürekli pres yaparken, top saklamada da ustaydı. İkiye birlerden hep galip çıktı.
Carlos, Fenerbahçe’de ikinci baharını yaşıyor. Özellikle de ikinci yarıda hareketleriyle tribünleri ayağa kaldırdı. Her mücadelede Aurelio’nun ayağı vardı. Savunmaya rakip kalede başlayan Fenerbahçe, kenarları sıkça kullandı. Bilinçli ve göze hoş gelen hücum girişimleriyle farkı açmak için oynadı. Tribünler bu sezon sinir krizi geçirmeden bir lig maçı izlerken, futbola ve gole doydular. Konyaspor erken gol buldu, ama Fenerbahçe’nin baskılı oyunu karşısında fazla tutunamayarak farklı yenilgiye razı oldu.