Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

23 Nisan 2017 Pazar
Avrupa bir başka

Fenerbahçe'yi Türkcell Süper Ligi'nde ayrı, Avrupa'da ayrı yorumlamak daha doğru olacak.

20 Eylül 2007, Perşembe Yorum Yaz
A+ A-

Fenerbahçe’yi Türkcell Süper Ligi’nde ayrı, Avrupa’da ayrı yorumlamak daha doğru olacak. Çünkü, lig maçlarında taraftarlarını kahreden Sarı-Lacivertliler, Avrupa’da keyif veriyor. Kimse İnter’in çok eksiği olduğu mazeretine sarılmasın. İtalyan ekibinin kadrosundaki her isim, yıldız ya da yıldız adayı...
Fenerbahçe savunmayı rakip sahaya yakın düşünüp, alanı daraltınca, İnter’in hareket bölgelerini tıkadı. Çabuk ayağa paslarla kanatlardan ve göbekten adeta İnter’i kuşattı. Vederson sol çizgide fırtına gibi esti. Sanırım Zico bugüne kadar ona şans vermediğine pişman olmuştur.
Alex’in Maxwell’e çimleri yoldurup, Deivid’e attırdığı müthiş gol jenerik olacak cinstendi. Fenerbahçe her bölgede iyi oynadı, İnter’e ise göz açtırmadı.
İkinci yarıda Önder de toparlanınca, Fenerbahçe’nin baskısı dinmedi. Alex kaçırdı, Roberto Carlos direğe takıldı. Mancini; Figo, Crespo ve Rimenez’i sahaya sürüp, yorulan Sarı-Lacivertliler’i tecrübeli isimlerle ürkütmeyi düşündü. İtalyan hocanın bu planı da Fenerbahçe’yi bozamadı.
Fenerbahçe, Avrupa’da bir başka oynuyor. Ama ne yazık ki, Zico yorulan oyuncuları sahada tutma hastalığından bir türlü vazgeçmiyor. Deniz ve Aurelio inanılmaz mücadele sonrası normal olarak yoruldular. Zico, Selçuk ve Kazım’ı sahaya sürmeliydi.
Fenerbahçe, Şampiyonlar Ligi’ne çok iyi bir başlangıç yaptı. Grubun güçlü takımlarından İnter’i puansız göndererek, gruptan çıkma avantajını ilk maçta yakaladı.