Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

23 Haziran 2017 Cuma
Anlamak üzerine

Evet, Fenerbahçe'nin kurumsallaşma hareketine darbe vuruluyor. Ama bunu ne ben, ne de gazetem FANATİK yapıyor.

26 Aralık 2007, Çarşamba Yorum Yaz
A+ A-

Evet, Fenerbahçe’nin kurumsallaşma hareketine darbe vuruluyor. Ama bunu ne ben, ne de gazetem FANATİK yapıyor. Bizzat Sarı-Lacivertli kulübün içinden kaynaklanıyor. Doğru habere yalanlama metni hazırlayanlar, demagojiyi her fırsatta kullanarak bunu yapıyorlar.
Coach Zafer Kalaycıoğlu’nun ödeme konusunda Finans Müdürü Tamer Yelkovan ile tartışmadığı resmi siteden açıklandı. Mesele çok basit. O zaman, 3-4 aydır bekletilen peşinatların banka hesaplarına yattığını gösteren dekontlar, Fenerbahçe’nin muhasebe kayıtlarındadır. Bu belgeler resmi siteden yayımlanır, meselede gün ışığına çıkar.
Fenerbahçe’nin resmi sitesinde, benim okuduğumu anlamadığım yazıldı. Ben de, metni kaleme alanlar için aynı düşüncedeyim. Ne yazık ki yazdıklarımı anlayamamışlar.
26 yıldır Fenerbahçe camiasıyla birlikteyim. Doğru olmadığına inandığım haberi asla gazeteme vermem. Bunu, hem Fenerbahçe yönetiminde yer alanlar hem de camia çok iyi bilir.
Bu saatten sonra kimse bana bu duruşumdan geri adım attıramaz. Aslında bayan basketbol takımı oyuncularını TV’de konuşturmak, haberin doğruluğunun tescilidir. Ama senaryo eksik kalmış. Amatör şubeler direktörü Mahmut Uslu, Coach Zafer Kalaycıoğlu ve Finans Müdürü Tamer Yelkovan da ekrana çıkartılmalıydı. Fenerbahçe’yi suni gündem yaratarak kimse karıştıramaz. Ben, böyle bir şey hatırlamıyorum. Ayrıca bunu yapmaya çalışan, çölde bir kum tanesi gibi kalır.
Bir şubenin peşinat sorunu yaşaması, devede kulaktır Fenerbahçe için. Her kurum maddi çark dönerken, yoğunluktan bazı aksamalar yaşayabilir. Hatta unutkanlık dahi olabilir. (Zaten Tamer Yelkovan da, Zafer Kalaycıoğlu ile diyaloğunda yoğunluktan ödemeyi unuttuğunu söylemiş)
İşte bu noktada kurumsal yapının önemi ortaya çıkar.
Okuduğunu tam özümsemeden konu hakkında yorum yapmak, ahkam kesmekten başka bir şey değildir. Ben yorumumun son paragrafında, kombine bilet sorusu yönelttim. Hani banka dekontlarıyla belgelenen ve yetkili kişilere gönderilen bilet vurgununu.
Okuduğunu an-la-yan-lar-dan cevap bekliyorum.