ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Alex usta

29.09.2007

Alex geçtiğimiz sezon Fenerbahçe'nin en çok gol atan futbolcusuydu. Orta alanda sinsice gol bölgelerine sokulur, rakip fileleri havalandırırdı. Takımı yönlendirmenin yanı sıra, ekstra işi yapardı Alex.

Alex geçtiğimiz sezon Fenerbahçe’nin en çok gol atan futbolcusuydu. Orta alanda sinsice gol bölgelerine sokulur, rakip fileleri havalandırırdı. Takımı yönlendirmenin yanı sıra, ekstra işi yapardı Alex.
Zico son iki maçtır Alex’i, Kezman’a daha yakın oynatıyor. Böyle olunca oyunu kurmak Deniz ve Aurelio gibi ağır işçilere kalıyor. Bu görüntü, Fenerbahçe’de sorun yaratıyor. Bence Alex’in asli görevi top dağıtmak, gerektiğinde tempoyu yavaşlatıp ya da hızlandırmak olmalı. Brezilyalı bu pozisyonda Fenerbahçe’ye daha faydalı olur. Ancak bir gerçeğin altını çizmek gerekirse Alex, her bölgede usta. Aurelio’ya nefis bir gol attırdı. Yaptığı inanılmaz hareketlerle rakip oyuncuları sürekli oyundan düşürdü. Bir pozisyonda öyle kurnazca davrandı ki, biraz şansı olsa yine çok konuşulacak bir gol atacaktı.
Bu sezon ligde kötü futbolu ve puan kayıplarıyla camiasını üzen Sarı-Lacivertliler, Ankaragücü karşısında geçmiş haftaların aksine istekliydi. Rakibe 90 dakika boyunca hiç pozisyon vermediler. Kezman, Alex ve Deivid’le buldukları mutlak fırsatları da kullanamadılar. Her zaman olduğu gibi Deniz ve Aurelio ikilisi, orta alanı çok iyi kontrol ettiler. Roberto Carlos ilerlemiş yaşına aldırmadan attığı deparlarla, tribünleri ayağa kaldırdı. Deivid sahanın her yerinde gezerek arkadaşlarına yardım elini uzattı. Fenerbahçe, Ankaragücü galibiyeti ile puan kaybetme fobisinden şimdilik kurtuldu.

0 YORUM