Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Haziran 2017 Cumartesi
Aksi ispatlanmazsa!

Ne FANATİK Gazetesi'nin, ne de benim gündem yaratmak amacıyla doğru olmayan bir habere çanak tutmaya ihtiyacı vardır.

29 Aralık 2007, Cumartesi Yorum Yaz
A+ A-

Ne FANATİK Gazetesi’nin, ne de benim gündem yaratmak amacıyla doğru olmayan bir habere çanak tutmaya ihtiyacı vardır. Sporda gündemi belirleyen FANATİK Gazetesi, doğru haberciliği ilke edinmiş sağlam bir temelin üzerine kurulmuştur.
Kamuoyunu gerçeklerle yüz yüze bırakma amacından da asla sapmayan saygın bir müessesedir FANATİK.
Fenerbahçe Kulübü’nün resmi internet sitesine göre, Bayan Basketbol Takımı Coach’u Zafer Kalaycıoğlu, Finans Müdürü Tamer Yelkovan ile görüşmüş, ancak ileriye dönük ödemeleri konu etmişler. Türkçe’de güzel bir deyim vardır, “Çevir kazı yanmasın.” bence görünen manzara bu. Ya da ben yine okuduğumu anlamadım galiba! Neymiş efendim, Fenerbahçe ciddi bir kurummuş da, dekontlar siteye konmazmış. Sanki Fenerbahçe için gayri ciddi diye yazan oldu. Ödeme dekontları belgeyse, neden gerçeklerin ortaya çıkmasında kullanılmadı! Yanlış haberi deşifre etmek için, bundan daha iyi fırsat mı olur? Başkasını karalayarak açığı kapatma tavrı, bence hiç de etik değil. Şundan hiç kuşkunuz olmasın; eğer biri çıkıp, “Yalçın Türk’ün 3-4 aydır maaşı ödenmiyor” iddiasında bulunsa, muhasebe çekinmeden belgeleri ortaya koyar. Aksi durumda, kamuoyu iddianın doğru olduğuna inanır. Ayrıca 20 yıldır Doğan Grubu’nda çalışıyorum. Bırakın ay, gün ve haftayı bugüne kadar ödeme konusunda 1 saat bile gecikme yaşamadım. Mesele artık sakız gibi oldu. Kişisel sorunmuş gibi algılanmasını istemediğim için, son kez yazıyorum. Ama yine sataşma olursa, uygarca cevap hakkımı kullanırım.
Kombine biletlerden haksız kazanç sağlama eylemi, basit bir saptamayla geçiştirilemez. Tarihin kurtuluş savaşı sayfalarında yer alan asırlık Fenerbahçe Kulübü’nün maç biletlerinden havadan para kazanmak, nasıl dernek arası çekişme olur? Fenerbahçe için fedakarlıktan kaçınmayan yığınla insanın, bu konuda büyük rahatsızlık duyduğunu biliyorum. Yapanlardan hesap sorulması gerekirken, dernekler arası çekişme kılıfı giydirmek kimseyi tatmin etmedi.