Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

24 Haziran 2017 Cumartesi
Korsanlara rağmen!..

Feldkamp ülkemize ayak bastığında, çoğu Galatasaraylı'yı heyecan basmıştı. Basın dünyasında azınlık da olsak, biz de ona inananların başındaydık.

09 Ocak 2008, Çarşamba Yorum Yaz
A+ A-

Feldkamp ülkemize ayak bastığında, çoğu Galatasaraylı’yı heyecan basmıştı. Basın dünyasında azınlık da olsak, biz de ona inananların başındaydık.
Sonrasında biz de başladık, onun her hareketini yargılamaya. Diğerlerinden tek farkımız ise; yıkmak değil, yanlışa giden yola barikat koymaktı. Amaç; Avrupa’da başarıya hasret kalmış camianın, nostalji ile yaşamayı bırakıp, günümüzde de aynı zaferlere imza atmasıydı.
Bu hâlâ bir rüya değil. Yeter ki nefes aldırsınlar. Çünkü, şu ana kadar katedilen mesafe hiç de küçümsenecek kadar kısa değil. Bakın devre bitimindeki tabloya; fikstür dezavantajına rağmen liderden sadece 2 puan geride Galatasaray. Kim ne derse desin, UEFA’da ve Türkiye Kupası’nda yola devam... Şapır şapır dökülen, durmadan sakatlanan yıldız futbolcularına rağmen, içten-dıştan gelen baskılar, stres ve Galatasaray’ı zirveden uzak tutmak için yapılan bazı katı eleştirilere rağmen. Üstüne üstlük verilen tatilden sonra, ‘Feldkamp dönecek mi, dönmeyecek mi?’ diye, adeta ‘Hızır mı Yunus mu?’ kavgasına rağmen... Ufak bir detay: Sadece gazeteniz FANATİK, Alman hocanın geleceğini söyleyip, gerçekleri dile getirmişti. Müsaadenizle bize de bir alkış...
Evet... Her şeye rağmen Galatasaray dimdik ayakta. Kupa maçında gördük ki, bu takımın başarıyı yakalaması hiç de zor değil. Tabii ki birlik ve beraberlik koşuluyla.
Yaklaşan kongrede futbol dışı sloganlarla uğraşmadan, futbolcular arasındaki ilişkiyi daha da sağlamlaştıracak formüller bularak, dedikodu, ispiyonculuk ve grupçuluğu geri plana atarak, Feldkamp’la öğrenciler arasında gereksiz şahısları dışlayarak, özetle yönetici yöneticiliğini, futbolcu futbolculuğunu bilerek...
Ufukta başarı görünüyor. Bir sürü korsana rağmen...
NOT: Çok şaşırmışsınızdır bu yazıda Hakan Şükür’ü göremeyince... Ama sebebi bu sefer golcü değil, Bursaspor taraftarı. Levent Kızıl sayesinde, o camiayı iyice tanıma şansına sahip oldum. Bu kadar güzelliklerin olduğu spor kulübünün son Galatasaray maçında yaptıkları, hiç güzel değildi. Hakan’ın kalbinde Bursa’nın ayrı bir yeri olduğunu bilirim. Bunu yapmaya hakkınız var mıydı!..