ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Korsanlara rağmen!..

09.01.2008

Feldkamp ülkemize ayak bastığında, çoğu Galatasaraylı'yı heyecan basmıştı. Basın dünyasında azınlık da olsak, biz de ona inananların başındaydık.

Feldkamp ülkemize ayak bastığında, çoğu Galatasaraylı’yı heyecan basmıştı. Basın dünyasında azınlık da olsak, biz de ona inananların başındaydık.
Sonrasında biz de başladık, onun her hareketini yargılamaya. Diğerlerinden tek farkımız ise; yıkmak değil, yanlışa giden yola barikat koymaktı. Amaç; Avrupa’da başarıya hasret kalmış camianın, nostalji ile yaşamayı bırakıp, günümüzde de aynı zaferlere imza atmasıydı.
Bu hâlâ bir rüya değil. Yeter ki nefes aldırsınlar. Çünkü, şu ana kadar katedilen mesafe hiç de küçümsenecek kadar kısa değil. Bakın devre bitimindeki tabloya; fikstür dezavantajına rağmen liderden sadece 2 puan geride Galatasaray. Kim ne derse desin, UEFA’da ve Türkiye Kupası’nda yola devam... Şapır şapır dökülen, durmadan sakatlanan yıldız futbolcularına rağmen, içten-dıştan gelen baskılar, stres ve Galatasaray’ı zirveden uzak tutmak için yapılan bazı katı eleştirilere rağmen. Üstüne üstlük verilen tatilden sonra, ‘Feldkamp dönecek mi, dönmeyecek mi?’ diye, adeta ‘Hızır mı Yunus mu?’ kavgasına rağmen... Ufak bir detay: Sadece gazeteniz FANATİK, Alman hocanın geleceğini söyleyip, gerçekleri dile getirmişti. Müsaadenizle bize de bir alkış...
Evet... Her şeye rağmen Galatasaray dimdik ayakta. Kupa maçında gördük ki, bu takımın başarıyı yakalaması hiç de zor değil. Tabii ki birlik ve beraberlik koşuluyla.
Yaklaşan kongrede futbol dışı sloganlarla uğraşmadan, futbolcular arasındaki ilişkiyi daha da sağlamlaştıracak formüller bularak, dedikodu, ispiyonculuk ve grupçuluğu geri plana atarak, Feldkamp’la öğrenciler arasında gereksiz şahısları dışlayarak, özetle yönetici yöneticiliğini, futbolcu futbolculuğunu bilerek...
Ufukta başarı görünüyor. Bir sürü korsana rağmen...
NOT: Çok şaşırmışsınızdır bu yazıda Hakan Şükür’ü göremeyince... Ama sebebi bu sefer golcü değil, Bursaspor taraftarı. Levent Kızıl sayesinde, o camiayı iyice tanıma şansına sahip oldum. Bu kadar güzelliklerin olduğu spor kulübünün son Galatasaray maçında yaptıkları, hiç güzel değildi. Hakan’ın kalbinde Bursa’nın ayrı bir yeri olduğunu bilirim. Bunu yapmaya hakkınız var mıydı!..

5 YORUM
 • ersin1907ank 9.01.2008 08:43:22
  1

  en yakın rakibinden 7 puan önde liderken şimdi 2 puan geriden takip eden bir takım hakkında ufukta görülen başarılardan söz edebiliyorsanız çok uzakta deği yanınızda ki arkadaşınız cüneyt karakaya nın yazısını okuyun ve içler acısı halinizi öğrenin..

 • buraks34 9.01.2008 14:16:37
  2

  yalcın bey kımse kımseyı kandırmasın bu kadrodan bısey olmaz..uefa fınalınde m.topal mo oynıcak yada feldkamp fınal macına hastayım dıye gelmez..taraftarın bu takıma guvenı kalmamıstır..ıkıncı yarı stada gıtmemeye devam..neden gıdelım kı...

 • gica 9.01.2008 15:52:46
  3

  ne demek maça niye gidelim ki o zaman niye GaLaTaSaRaY'ımızı tutuyosun ki kolay mı GS'ı sevmek değil kardeşim değil sende kaldıramıyorsan sağda solda ne GS'yım de nede eleştir takım kötüyse sen ve senin gibiler destek olacak ki iyi olsun anlamazsınki

 • farukaligs 9.01.2008 18:24:01
  4

  cok dogru

 • gncfbs 9.01.2008 21:29:24
  5

  gs sezon basında gerckten korkutucu bır bıcımde yol aldı kımse ınanamadı gol yagmuru vardu her hafta ama sorun her zamn teknık dırektorde olmuyr yonetım bazı hataları gs yı basarızıslıga surukledı ben fb lym ama avrupada turk takımlrını desteklerım.