ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kamuflaj!

16.07.2008

İyi ki, "Korkmakta haklısınız" diye yazdık ortalık toz duman alkış ve hakaret elele. Neydi yazımızın ana fikri; Galatasaray ve Adnan Polat'ın izlediği rotanın doğru olduğu ve bu seyrüseferden birilerinin rahatsızlıkları.

İyi ki, “Korkmakta haklısınız” diye yazdık ortalık toz duman alkış ve hakaret elele. Neydi yazımızın ana fikri; Galatasaray ve Adnan Polat’ın izlediği rotanın doğru olduğu ve bu seyrüseferden birilerinin rahatsızlıkları. Kewell’in iddia edilenin aksine sağlık kontrolünden turp gibi çıktığı, Adnan Başkan’ın takım olarak çok iyi bir jenerasyon yakalayıp başarının kapıda beklediğini yazıp altına tavsiyemizi de eklemiştik. “Galatasaray’ın ilk onbirini şöyle bir düşünün”... Korkmakta haklısınız!” diye.
İşte bu korkuyla Kalamışta’ki komşunun basındaki elçilerinin paniklemeleri devam ediyor. Planları açık ve net... Kendi yanlışlarını kamufle etmek için başkalarını lekelemek... Dilerseniz biraz nostalji yapıp 2004-2005 sezonuna gidelim. Galatasaray devre arasında Franck Ribery’i getiriyor. Kısa zamanda olsa müthiş bir performansa imza atıp adından söz ettiriyor. Ardından kulübün maddi sıkıntılarının tavana vurduğu günlerde bir darbe de bu Fransız’dan geliyor. Aniden gelişiyle geç ödenmiş 50 bin Doları bahane edip Türkiye’den gidişi bir oluyor. Bu olaydan sonra dönemin Başkanı Özhan Canaydın’ın bir tek Yassı Ada’ya götürülüp asılmadığı kalıyor. Hatırlayın o gün çıkan yazıları. Ali Sami Yen’in tribünlerini, komşu ve elçilerinin alaylarını...
Benzer olay, bence daha ağırı komşu da yaşanıyor. Marco, soyunma odasındaki pırasa edebiyatına baş kaldırınca bileti kesiliyor. Takımın adeta hamalı Brezilyalı’nın sonuna kadar hakettiği ufak bir zam talebi reddedilince o da ‘Riberyvari’ bir şekilde soluğu Avrupa topraklarında alıyor. Medyada ses yok, herkes sus pus. Tamam Ribery’deki yönetimin skandalıdır. Peki ya bu... Elbirliğiyle kamuflaj!
İkinci konumuz Kewell’in eleştirileri... Özellikle internet sitelerinde ışıl ışıl! Neymiş Avusturalyalı kampa doktoruyla gelmiş. Atınız, sonuna kadar utanıp sıkılmadan fütursuzca. Çok merak ediyorum. Neredeyse sabah akşam maç yapılan İngiltere’de 2005-2008 arası sadece 58 maçta yer alan ve geçen sezon büyük bölümünü sakatlığıyla geçiren Emre Belözoğlu hakkında niye ses yok? Elbirliğiyle kamuflaj! 
Şimdi soruyorum size... İki kulüpte yaşanan benzer olaylar, her zamanki gibi farklı yorumlar. Bu nasıl iş? Gerçi biz nedenini bir kez daha yazalım da anlayan anlamayana anlatsın. a) Geçen sezon şerefli ikincilik gibi saçma sapan yorumları çöpe atan, sonuna kadar hakkıyla gelen şampiyonluk. b) Yine bu sezonda Galatasaray’ın ligin tartışmasız favorisi olması. c) Başkan ile kurmaylarının inanılmaz çalışmaları ve sorunların minumuma inmesi. Başka ne diyelim... Hayırlı kamuflajlar!    

7 YORUM
 • limerick fb 16.07.2008 11:19:49
  1

  eh sen oyle zannet sen ne dersen de ben fb liyim sevgimiz formaya isteyen gider isteyen kalir ama bizim icin once fb x

 • avrupaslanı 16.07.2008 11:41:33
  2

  Evet bu konuda haklısın sanki fb daha çok kollanıyo gibime geldi.Mesela GSnin o kadar sakatı var Servet Emre Hasan Şaş Uğur Uçar bunlardan bahsedilmiyo fazla.Ama fbde 1 sakatlık olunca sanki 9 tane varmış gibi(bizim geçen seneki halimiz gibi)oluyo.

 • webani 16.07.2008 12:27:08
  3

  Ribery ile Marco olayı aynı değil. Ribery ihmalden kaynaklanıyor Marco da bir ihmal yok. Oyuncu anlaşmıyor yönetimde tavrını devam ettiriyor. Bugün için kayıp gözükebilir ama takımada şu mesaj veriliyor herkes gidebilir esas olan kulüptür, anlayana..

 • sarikus 16.07.2008 13:08:04
  4

  gerçekten bu cikcik kamuflajından gına geldi.

 • bykarizma21 16.07.2008 23:36:13
  5

  senin yaptığın bu yorum varya herşeyi ortaya koyuyor bu alemde tek kral var oda cimcom

 • mb1970 17.07.2008 00:27:49
  6

  FB her sezon gibi öncesinde lig sampionu,sampionlarligi sampionu ve dünya külübü olur.Sezon sonunda kanarya cok havadan ucusunda yere cakalir.FB yazarlari 4 hafta susar ve ayni hikaye bir daha baslar.Onlar usanmiyor biz usandik.

 • yarkin1905 17.07.2008 00:31:55
  7

  evet övünün 6 hafta seyircisiz oynayan takıma..11 sakatla deplasmana giden takıma....6 hafta teknik direktörsüz kalan takımın 6 puan gerisinde kaldıgınız için ÖVÜNÜNN