ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Galatasaray kompleksi!

07.12.2008

Geçen Temmuz ayında başladılar Brezilyalı ile uğraşmaya. Nedense rahatsız ediyordu birilerini.

Geçen Temmuz ayında başladılar Brezilyalı ile uğraşmaya. Nedense rahatsız ediyordu birilerini. “Hain” dediler, o işine devam etti. Bu sene alınan bütün başarılarda hep onun imzası vardı. Lincoln, Florya’da ikamet etmeye devam ederse takıma çok şey katacaktı. Katmadı mı? Hakaretleriniz yetmedi. Hacettepe maçından sonra taş devrinde top sallamış kemik kıranlar familyası, Lincoln’ün katl-i vacibini buyurdu gelecek günler adına. Çoğu sustu, Ziya Şengül, Tanju Çolak ve kalemi dert görmesin Cem Dizdar dışında. Tabii ki bu bir şov. Statükocular için açıklayayım, yani futbol bir temaşa sanatı. Bizim geleneklerimize uymuyormuş! Allah muhafaza, Ronaldinho ülkemize gelse kesin ikinci gün linç edilir bu kafalarca.
Bir de kaptanlık meselesi. Yok efendim spor ahlakı tartışılan Lincoln nasıl kaptan çıkarmış. Ne zaman gördünüz ahlaksızlığını. Birlikte aleme mi çıktınız? Bakın bu ahlaksız(!) bugüne kadar nasıl bakmış ekmek yediği yere. Florya’ya adım attığı an “Tanrı beni olmak istediğim yere gönderdi” demiş. Geçen sene şampiyonluk akşamı tüm arkadaşlarından özür dileyerek, “Benim katkım sizinkinin yanında hiçbir şey, o nedenle özür dilerim” diyen yine aynı isim. Bir de her konuya zorunlu olarak sokulan Hagi var, Lucescu misali... Evet Hagi’ye kaptanlık verilmedi. Çünkü Hagi, Sabin İlie’yi çok düşünüp gösterdiği muhteşem performansla(!) bir Fenerbahçe maçı sonrası vatandaşının altı ay daha oynamasını sağlamıştı. Üstelik hocalık zamanında “Hırsızlar” diye Galatasaraylılar’a bağıran Ahmet efendi miydi? Bana göre elegüne verilebilecek en güzel cevabı o pazubandı Lincoln’ün koluna takan Adnan Polat vermiş ve eklemiştir, “Düşün Lincoln’ün yakasından.” Kısa, net ve ağır.
Bir skandal da, Ayhan Şahenk’te Galatasaray ve Fenerbahçe basket takımlarının oynayacağı maçlarda pişti olması. Turgay Demirel böyle bir hatayı nasıl yaptı, inanılır gibi değil. Seçim sarhoşluğundan olacak!
Son olarak taraftarın tezahüratlarına takanlarda sıra. “Zaten aşklar hep yalan dolan, sonu hep acı hüsran, bize her sevdadan geriye kalan, sadece Galatasaray.” Ne var bunda rahatsız olacak kendi komplekslerinizden başka?

5 YORUM
 • göker yekk 7.12.2008 12:33:33
  1

  yaptığınız bu yorumu bütün içtenliğimle kutluyorum.....mükemmel konulara değinmişsiniz....allah razı olsunn

 • DGS 7.12.2008 12:52:34
  2

  Herkes Lincoln'ün üzerinden pirim yapıyor.Bırakın adam futbolunu oynasın.

 • halilemreceylan 7.12.2008 12:53:06
  3

  başından beri lıncolne sahip çıkan bir yaar olduğunuz için şimdi alnınız açık lıncolnle coçturmuşunuz.. tebrikler...

 • maxwell 7.12.2008 21:29:46
  4

  Futboldan biraz anlayan bi insan bu adamın çok iyi bir futbolcu olduğunu görür.

 • Beren_1905 7.12.2008 23:18:16
  5

  süpersiinn yalçın abi harika yazdın valla noktasına kadar katılıyorum nedir bu LİNCOLN düşmanlıı nefret ediyorum hepsinden başından beri destekledim onu geçen seneden beridir şimdide dahada destekliyorum HELAL yalçın abimee ;)I LOVE CİMBOM& LİNCOLN