ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Galatasaray Efendileri!

17.10.2007

Günlerdir içim yanıyor... Televizyonda ana haber bültenlerini izleyemiyor, gazetelere bakamıyorum.

Günlerdir içim yanıyor... Televizyonda ana haber bültenlerini izleyemiyor, gazetelere bakamıyorum. Güneydoğu’da yaşanan dram bu sefer kurşun gibi deldi yüreğimizi. Ama geçmedi, geçmeyecek de... Türkiye, bayramı gözyaşı ve ağıtlarla geçirdi. Milli maçtaki seremoni hiç bu kadar anlamlı olmamıştı. Bir şeyler yapılmalıydı. Ve bazı kahraman isimler, acılara bir nebze merhem olmak adına yardım kampanyaları gerçekleştirdi...
Kulüplerimiz de, insanlık adına olması gereken bu seferberliğe anında katıldılar. Başta Aziz Yıldırım başkanlığındaki Fenerbahçe Spor Kulübü, 1 milyon dolar vererek siftahı yaptı. Ayrıca kulübün resmi internet sitesinden de yeni bir yardım kampanyasına hazırlanıldığı duyuruldu. Ellerinize sağlık. Ama beni gerçekten duygulandıran, bir Güneydoğu takımının muhteşem jestiydi... Mütavazı bütçesine rağmen, bu acıları her zaman nefesinde hisseden Mardinspor 50 bin YTL bağışladı. Şaşırmayın, ayağa kalkıp alkışlayın.
Ve Galatasarayımız... Şu ana kadar ses yok. 102 senelik herkese örnek bir tarih, sayı olarak en fazla taraftar, fakat ses yok. Neden? Aman; Efsane Başkan Selahattin Beyazıt’ın bağışladığı 1 milyon Dolar’ı kulübe mâl etmeyin, skandal olur!.. Selahattin Bey bu güzelliği kendi adına yapmıştır ve bağış listesinde isminin yanında Galatasaray sözü ‘geçmemektedir’. Sayın Beyazıt’ı ve adını yazamadığım diğer altın kalpleri avuçlarım kızarana kadar alkışlıyorum.
Gelelim bizimkilere... Sadece sportif anlamda rakiplerinle mücadele seni büyük yapmıyor. Kimseyi suçlamıyorum, eminim sizler de elinizden gelen çabayı gösterip bu duyarlılığa imza atacaksınız. Ama geç kalmanız hiç mi hiç yakışmadı. Böyle bir olayda önder olmak, bu camiaya gönül verenlerin hakkı değil mi?
Lütfen bugün bu yazı çıktığında beni utandırın. Ben utanmaya, hatta özür dilemeye razıyım. Yardım listesinde en başta adınızı görmek, bizlerden çok, bir anlamda ‘Güneydoğu’nun penceresi’ olan Galatasaraylılar’ı mutlu edecektir. Bilmem; anlatabildim mi, Galatasaray’ın Efendileri!..

0 YORUM