ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM
Daha iyi bir görüntü için telefon çevirin!

YAZARLAR

Ey Galatasaraylılar

01.02.2008

Yine bir derbi. Heyecan, stres ve adeta sonucu hiçbir zaman çözülemeyecek üç bilinmeyenli denklem.

Yine bir derbi. Heyecan, stres ve adeta sonucu hiçbir zaman çözülemeyecek üç bilinmeyenli denklem. İşte Galatasaray-Fenerbahçe maçlarının her zamanki cümle açılımı. Ama bu kez görüyorüz, Fener yakasından iddialı sloganlar atılıyor. Yok, ‘Bay çekmişler, yok fark olurmuş’ falan filan... Çok da önemli olmadığı için çoğunu yazmaya gerek duymuyorum. Bu taraftarın sesi, kimsenin bir şey demeye hakkı yok. Bunca maçtır sırtın yerden kalkmıyorsa, senin de söz hakkın olmaz. Peki Fenerbahçe’nin resmi sitesine ne demeli: “Buyrun Şölene!” Yakıştıramadım... Başlangıçta akıllarda hoş bir söz olarak kalsa da, ardındaki olay açık ve nettir: Küçümseme ve tepeden bakma! Evet, durum böyle. Uzun zamandır çoğu Galatasaraylı’nın başı yerden kalkmıyor. Bu takıma gönül verenleri pazartesi günü evlerinden mutlu bir şekilde çıkarmanın tek yolu var. Buyrun...

Özhan Abi
Seçimi unut. Eski-yeni tüm yöneticileri alıp, birlik ve beraberlik halinde Florya’da kamp kur. Bir kolunda Adnan Polat, diğerinde Fatih Gökşen olsun. Başkan edasıyla değil, çoğu zaman yaptığın gibi baba tavrıyla çevrene pozitif enerji vererek. Ne kaybedersin?

Feldkamp...
Beynindeki bulanık suları temizle. Ögrencilerine sarıl. Dedektifliği bırak. Bugüne kadar es geçtiğin Ümit Karan’ı bir zahmet olumlu yönde motive et. Ve en önemli olan yıllar önce Galatasaray’a ilk geldiğin, Fenerbahçe’yi kendi evinde 4-1 yendiğin gün gibi hırslı ol. Ne kaybedersin?

Ve baş aktörler...
Evet, sizden söz ediyorum; Hakan Şükür ve arkadaşları... Eksik de, sakat da olsanız, hatta sakata da gelseniz, üzerinizdeki formanın adını, rengini ve tarihini düşünün. Madem bu ‘şölen’miş, siz de yüreğiniz ve gücünüzle o şölenin baş aktörleri olun. Hiç zor değil. Yeter ki inanın. Bunu başaracak gücünüz olmasaydı, ligin tepesinde başkası olurdu. İnsan onuru için yaşar. Bu, yıllardır ezilen onurunuzu kurtarmak için büyük bir fırsat. Futbol çizgileri içinde canınızı dişinize takın, formalarınız buharlaşıncaya kadar... Ne kaybedersiniz?