ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Burcum Galatasaray!

30.04.2008

Galatasaray'ın büyük bir üstünlükle oynayıp kazandığı derbiden sonraki yorumlara bakınca, rahmetli Kemal abinin (Sunal) filmlerini hatırladım.

Galatasaray’ın büyük bir üstünlükle oynayıp kazandığı derbiden sonraki yorumlara bakınca, rahmetli Kemal abinin (Sunal) filmlerini hatırladım. Hatta senaryolarında haksızlığı ve emek hırsızlığını işleyen Yılmaz Güney’i de... Belki örneklerimi yadırgamışsınızdır. Affınıza sığınarak açalım ne demek istediğimizi...
“Fenerbahçe sezonun en kötü oyununu çıkarmış!” Eyvallah, itirazımız yok. “Canları oynamak istemiyormuş!” “Biraz top sevse, maçın berabere bitmesi işten bile değilmiş!” “Amatörler kazanmış!” İnanılmaz değil mi? Yok yok, başa saralım. Adını da ‘kara mizah’ koyalım.
Peki Galatasaray’ın konuk takıma adım attırmadığı, bitirici presi niye satır aralarında geçiyor? 93 dakika formaları buharlaşıncaya kadar mücadeleleri, birbirlerinin açıklarını kapamak için ortaya koydukları yardımlaşma medyada neden karaborsa? Kısaca bu arkadaşların profilini çizeyim size. Maçı televizyondan izleyip, bir elinde gönül verdiği takımın bayrağı, diğerinde kalemi... Yazık!
Bir başka konu da Nonda-Hakan Şükür değişikliğini hatalı diye tutturanlar... Kanat Atkaya dışında çoğu hemfikir. Oysa sevgili Kanat, ne güzel de görmüş, başkalarının körlüğünü. Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı sıkıştırdığı dakikalarda Hakan’ın antresiyle, mecazi anlamda adeta arkadaşlarına limon kolonyası dağıtıp nasıl ferahlattığını iyi süzmüş, eline sağlık.
Cevat hoca ve ekibi doğru yapmıştır. Ama bu doğrular rahatsız insanları daha da rahatsız edince, böyle bir manzara ile karşılaşmak doğaldır. Başarıyı alkışlamak sadece kendi çevreleri içindir. Aksi takdirde çaktırmadan tırnak yenir, kara gözlükler takılır. Baksanıza... Onlar için hâlâ Galatasaray hocasız. Ne diyelim ki...
Neyse... Biraz konuyu değiştirelim. Reklam yapmayı sevmem. Ağustostaki yazımda Galatasaray’ı şampiyonluğun en büyük adayı diye belirttiğim zaman, birçok dost bana gülmüştü. İnanmayan arşive bakabilir. Ne fal bakmıştım, ne de futbolcuların burcunu incelemiştim. Sadece yıllardır takip ettiğim Galatasaray’da yaşananları görmekte, diğerlerinden bir adım daha öndeydim. Gerçi şu anda Galatasaray şampi!..’Yon’u ise bu hafta. Bekleyin, zafer inananlarındır.

0 YORUM