ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yıldızlar belirledi

09.03.2008

Kayserispor ligin ikinci yarısındaki ilk yenilgisini renkdaşından aldı. Galatasaray karşısında tutuk bir Kayserispor izledik.

Kayserispor ligin ikinci yarısındaki ilk yenilgisini renkdaşından aldı. Galatasaray karşısında tutuk bir Kayserispor izledik. Mehmet Topuz ve Koray, sağ kanat etkinliğini iyi bir alan savunmasıyla daraltan Galatasaray karşısında Kayserispor’a pek yardımcı olamadı. Aslında ilk 45 dakikaya baktığmızda çok kısır bir maç izledik. Düşünün ki Galatasaray’ın Sabri’nin ayağından gelen ilk golü karşılaşmanında ilk gol pozisyonuydu. Aslında buna da pozisyon dersek. Çünkü Ümit Karan’ın taşıdığı topta önce Lincoln kötü bir vuruş yaptı. Dönen topa Sabri’nin kişisel becerisiyle attığı nefis bir şut vardı. Yine ikinci gole baktığımızda Ümit Karan yine savunmadan dönen bir topta çabukluğunu ve son vuruş ustalığını gösterip takımını 2-0 öne geçirdi. Gerçekten Toledo’nun sol kanatta sakatlığı nedeniyle olmaması Kayserispor’un oyun kurgusunu biraz ürkekleştirmişti. Bir de hakem Selçuk Dereli’nin sertliğe izin veren yönetim şekli biraz abartılıydı.
İkinci yarıda moralli rakibi önünde Kayserispor hızlı başladı ve erken bir golle en azından beraberliği yakalamak düşüncesindeydi. Ama beklenen gol gelmeyince Tolunay Kafkas, gününde olmayan Gökhan Ünal ve Mehmet Eren’i alıp, yerlerine taze kuvvet İglesias ile Turgay’ı oyuna sürdü. Kalli de bu hamleye karşı tutuk olan Nonda’nın yerine Hakan Şükür’ü oyuna aldı. Aslında Beşiktaş’ın liderliğini devam ettirdiği haftada iki takım da kazanmak istiyordu. Dün gece gülen Galatasaray’dı. Kayserispor bu sezon 3 büyükler karşısındaki ilk yenilgisini aldı. Konuk ekipte orta alan ve forvetin silikliğine karşı, savunma müthiş bir özveriyle oynadı. Özellikle Aydın’ın bu kadar soğukkanlı ve bilinçli savunma futbolu etkileyiciydi. Bence herkes gözünü Mehmet Topuz ve Gökhan’a dikmişken Aydın galiba gözden kaçıyor...

0 YORUM