ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yiğido gibi!

15.12.2007

İstanbul'a lider gelen Sivasspor, Galatasaray karşısına sahaya 3 puan için çıkmıştı.

İstanbul’a lider gelen Sivasspor, Galatasaray karşısına sahaya 3 puan için çıkmıştı. Teknik direktör Bülent Uygun risk alarak, sakatlıklarına rağmen Balili ve Sedat’a ilk onbirde görev verdi. Bu düşünce aslında 20. saniyede meyvesini veriyordu. Sağ taraftan gelen ortaya Balili’nin vurduğu kafa vuruşunu Orkun son anda önledi.
Deplasmanda oynamasına rağmen oyunu kendi kalesinde kabul etmeyen Yiğidolar’ın oyununu, erken gelen sakatlıklar bozdu. İlk 15 dakikada Sedat ve Balili oyunu terk edince, Bülent Uygun orta alanı güçlendirdi. Bütün bu şansızlıklara rağmen Sivasspor, Muhammed ile iki defa gole çok yaklaştı, ama Orkun’a takıldı. Yiğidolar, Galatasaray’ın hücumlarında ise iyi kapandılar. Nonda ve Hakan ile Sivasspor kalesine gelen Galatasaray’ın atakları yan direk ve kalecide kaldı.
Başa baş mücadelede ilk yarı golsüz sona erdi.
İkinci yarıda Galatasaray’ın kazanmak için baskı yapacağı belliydi. Nitekim ev sahibi ekip, üst üste ataklarla rakibini bombardımana tuttu, ama karşısında bir duvar buldu. Rakip baskıyı savuşturan Sivasspor, 61. dakikada Mehmet Yıldız’la yine gole çok yaklaştı, ama muvaffak olamadı. Aslında maça baktığınızda, talihsiz sakatlıklara rağmen oyun disiplininden kopmayan Sivasspor, son 9 dakikada Galatasaray’a teslim oldu. Kanatları iyi kullanan rakibi, Nonda ve Barış’ın golleriyle sonuca gitti.
Özetlersek; Sivasspor İstanbul’a lider geldi, lider gibi oynadı, kaybetti, ama sahadan başı dik ayrıldı.

0 YORUM