ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

'Uygun' adım

14.01.2008

Bir tarafta Sivasspor; tarihinin en parlak günlerini yaşıyor, başarıdan başarıya koşuyor... Diğer tarafta da Trabzonspor... O da tarihinin en kötü günlerinden sıyrılma çabası içinde.

Bir tarafta Sivasspor; tarihinin en parlak günlerini yaşıyor, başarıdan başarıya koşuyor... Diğer tarafta da Trabzonspor... O da tarihinin en kötü günlerinden sıyrılma çabası içinde. Karşılaşma öncesindeki tablo aynen böyleydi. Tabi 4 Eylül Stadı’nda bir tarihi an daha yaşadık aslına bakılırsa. O da eksi 20’lere varan dondurucu soğuk havaydı.
Buz tutmuş zeminde her iki takım da maça oldukça kontrollü bir futbolla başladı. Müsabakanın hemen ilk dakikada Trabzonspor Umut Bulut ile bir gol pozisyonu yakaladı ama mutlak bir şansı değerlendiremedi. Ve konuk ekip için o dakikadan sonra maç adeta bitti diyebiliriz.
Sivasspor’da tam 7 eksik vardı. Ama 90 dakikanın bitiminde kimse bu eksiklerin ismini bile telaffuz etmedi. İlk yarının başarılı ilk 11’inde genelde yer almayan Cvetkov, Sezer, Saidi ve oyuna sonradan giren Onur dahil görevlerini kusursuz yaptılar.
Evinde dünkü Trabzonspor karşılaşmasına kadar 9 maç kazanan Yiğidolar, kaldığı yerden yoluna devam etti. İlk 45 dakikada her zamanki gibi rakibini tartan ve ikinci yarıda vuran Sivasspor, Trabzon’a da aynısını yaptı. Ev sahibi ekip belki göze çok hoş gelen bir futbol oynamıyor ama oyun disiplinleri, kollektif ruhları ve kazanma hırsları, aradıkları golü bulmalarına yetiyor.
4 Eylül’de sahada sadece adı kalmış ve çaresizleri oynayan bir Trabzonspor karşısında vasat futbolları bile 3 puana yetti. Artık bu takım ve yönetim görevini yapıyor. Bana göre saha dışında top Sivaslılar’da. Öyle kuru kuruya başarı istemek yok, sahip çıkmaya devam etsinler.

0 YORUM