ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Futbol bir kenara!

11.10.2007

Futbol yazılmaz bu hafta... Resmen yüreğimiz yanıyor... Uyan ey halkım, uyan! Futbolu bırak, kafanı kaldırıp bir yurduna bak. Artık sözün bittiği noktadayız

Futbol yazılmaz bu hafta... Resmen yüreğimiz yanıyor... Uyan ey halkım, uyan! Futbolu bırak, kafanı kaldırıp bir yurduna bak. Artık sözün bittiği noktadayız

Ülkemiz öyle günlerden geçiyor ki, aymazlık ve duyarsızlık had safhada. Bizim sütunlarımız hiçbir zaman siyasi yazılarla dolmamıştır. Ama bu şu demek değildir. Bu ülkenin bir yurttaşı ve bir vatansever olarak sadece spora odaklanmış bireyler değiliz. Bizler profesyoneliz ve sporla uğraşıp, bu işten para kazanıyoruz. Mesleğimizi ve futbolu seviyoruz, ancak şunu herkes bilsin ki bu ülkeyi herşeyden çok seviyoruz.

Okyanuslar ötesinden...
Bazıları, ‘sözde’ verdikleri kararlı demeçlere aslında kendileri de inanmıyor. ‘Ne olacak bu işin sonu?’ demeden yapamıyoruz. Okyanuslar ötesinden idare edilen bir terör politakasının sonucu bu olsa gerek. Bize dost görünüp, bölücülere sattıkları mayınlarla bizi vuranlar karşısında bu kadar pasif bir politika izleyen başka ülke, dünya üzerinde görülmemiştir.
Bundan 5 yıl evvel dibe vurmuş, can çekişen bir terör belasını canlandıranları ve bunlara fırsat verenleri tarih asla affetmeyecektir.

Karşılığı bu mu olacak?
Bizler sınır boylarında vatan görevimizi, İmralı’daki caniyi korumak için mi yaptık? Vergilerimizi, bu bölücübaşını beslemek için mi veriyoruz? Bugün gerçekten çok doluyum. Meclise bunların uzantılarını sokanlar, seçilmelerine izin verenler, bugün gelinen hazin tablo karşısında acaba ne düşünüyorlardır?
Bir de kurulan hain pusular sonucu birçok yurttaşımızı kaybedip, askerlerimizi şehit verirken devleti yönetenlerin kalıplaşmış demeçleri bizleri kahrediyor.
Yayın Koordinatörümüz Tamer Bağlan ve Yazı İşleri Müdürümüz Zafer Büyükavcı’nın önceki günkü yazılarını okuyunca gerçekten çok duygulandım. Bu insanlar vatanlarını seven, asla şöven olmayan namuslu insanlar. Bir spor gazetesinin yöneticileri olarak sporu bırakıp, terörü yazıyorlarsa geldiğimiz nokta vahim demektir. Gerçekten bugün içimden futbol yazmak gelmiyor. Kanıma dokundu, ruhum incindi ve çok üzgünüm.

Sadece biz mi üzülelim!
Bu ülkeyi yönetenlerin “Bir ay sonra Amerika’da bu konuyu Başkan Bush’la gündeme alacağız” demeleri insanın içini yakıyor, kahrediyor... Yazık! Büyük medeniyetlere kucak açmış, yedi düvele meydan okumuş bir imparatorluğun torunları bir avuç çapulcunun hakkından gelemiyor, getirilmiyor belli güçler tarafından. Kurtuluş Savaşı’nda, bundan 80 yıl önce Mustafa Kemal’in küllerinden yarattığı cumhuriyet, sanki fetret devrini yaşıyor.
Sözü fazla uzatmayacağım. Çünkü artık, sözün bittiği noktadayız. Uyan ey milletim uyan... Artık 3 saat ekran başında saçma sapan futbol geyiği izlemeyin, biraz da kafanızı kaldırıp, ülke nereye gidiyor bir bakın. Çünkü aklımız başımıza geldiğinde, artık çok geç olabilir.

Neyse, işimize dönelim...
Bu çok sık olmayan ama gerekirse olabilecek dertleşmeden sonra işimize dönüp, biraz ligimizden kısaca bahsedelim. Tam 7 hafta geride kaldı. Yeni lider Sakaryaspor... Ama Kartalspor, tek yenilgisiz takım olarak yola devam ediyor. Tek galibiyet alamayan takım ise İstanbulspor...
Ancak bu haftanın en flaş olayı Sergen’in sahalara dönüşü... Süper solak, hem lige döndü, hem de Eskişehir’e hayat verdi attığı iki frikik golüyle.
Kocaelispor’un çıkışı sürerken, Altay uzun bir aradan sonra zorlu bir maçı kazanmanın mutluluğunu yaşadı. Samsun’da ise ev sahibi, golcü yapısını unutup, ilk defa bir 90 dakikayı rakip fileleri havalandırmadan bitirdi.

Sıkıntılı bir lig
Ancak bana göre ilk 7 hafta sonunda lige damgasını vuran olay, takımların içinde bulunduğu dar boğaz ve bunun sonucu oluşan yönetimsel krizler... Baksanıza, lider olmuş Sakaryaspor’un Teknik Direktörü Hüsnü Özkara bile maç sonrası basın toplantısında herkesin beklentisinin aksine, rest çeker bir tavırla sıkıntılarını haklı olarak dile getiriyor. Hızlı bir şekilde sıralarsak; Malatyaspor, Elazığspor, Diyarbakır, Mardin ve Altay’da yönetimsel anlamda aşılmamış krizler var. Öte yanda, Sakaryaspor, İstanbulspor ve Kocaeli maddi anlamda oldukça sıkıntılı. Bana göre, bardak taşmak üzere. Bakalım gelecek haftalar ne gösterecek?

 

0 YORUM