ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Avrupa'nın devi

13.12.2007

Bu gece herkes Alex'ten bahsedecek. Gerçekten de Sambacı, belki de Fenerbahçe'ye geldiğinden beri Avrupa'daki en iyi maçını oynadı.

Bu gece herkes Alex’ten bahsedecek. Gerçekten de Sambacı, belki de Fenerbahçe’ye geldiğinden beri Avrupa’daki en iyi maçını oynadı. Bırakın oynamayı, öyle bir gol atti ki herhalde Devler Ligi’nde gecenin golüydü. Üstelik bu güzel golün zamanlaması da muhteşemdi.
Sarı-Lacivertliler Edu’nun kendi kalesine attığı golle, yenik duruma düştükten 2 dakika sonra bu golün gelmesi daha da anlamlıydı. Alex, bununla yetinmedi ve 1. yarının bitimine dakikalar kala, orta alanda kendi geliştirdiği bir atakta, Uğur Boral’a yaptığı asistle, galibiyet golünün de yaratıcısı oldu. İşte burada durmak istiyorum, çünkü Uğur Boral dedik... Bence Alex kadar gecenin yıldızı olmayı hak etti. Bu kadar diri ve özgüvenli bir oyuncuya sahip olmak, ayrı bir şans. Uzun süre yedek bekleyen Uğur, attığı golün yanı sıra nefis ataklar geliştirdi. Hele 2. yarıda soldan CSKA kalesinin üst direğinde patlayan şutu en az gol kadar güzeldi. Ama genç oyuncu öyle doyumsuzdu ki son dakikida attığı kafa golüyle geceye damgasını vurdu. Belki Hollanda’dan gelen sonuç, bu maçı önemsizleştirdi. Ama şu bir gerçek ki, Fenerbahçe dün gece, karşısında, ilk maçtakinden daha iyi, daha istekli bir rakiple karşılaştı. Ancak Fenerbahçe’nin arzulu oyunu karşısında, güçleri yetmedi. Tabii ki kaleci Volkan’ın kritik kurtarışları, maçın kırılma noktalarıydı.
Türk takımları içinde en yüksek puanı alıp, yoluna devam eden Fenerbahçe’nin artık Avurpa devi olmaya aday bir takım olduğunu herkes gördü. Demek ki doğru yapılanma, sabır gösterilirse meyvesini veriyor; duyurulur...

0 YORUM