ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Anadolu Jet

14.05.2008

Türk Havayolları, Anadolu Jet diye Ankara aktarmalı uçuşları içine alan bir uygulama başlatmış. Pazar günü Ankara'dan Antalya'ya uçarken öğrendim.

Türk Havayolları, Anadolu Jet diye Ankara aktarmalı uçuşları içine alan bir uygulama başlatmış. Pazar günü Ankara’dan Antalya’ya uçarken öğrendim. Önce çok uçuş yaptığmız için CIP (Çok uçanlara uygulanan bir ayrıcalıklı bölüm) bölümüne gittim her zamanki gibi. Kontuara gittiğimde bayan görevli, “Anadolu Jet yolcuları CIP’ten uçamıyor” dedi iç hatlara gitmemiz gerektiğini söyledi. İşte dedim, hemen dakka bir, gol bir. THY’nin Anadolu’ya bakışı. Tabii ki devamı var. Uçağa bindiğinizde koltukları ve hizmeti ters, yani olumsuz bir şekilde modifiye edilmiş bir ambians sizi karşılıyor. Günahlarını almayayım ama hosteslerde bile normal uçuştan çıkıp Anadolu Jet modundaydı.
İşte önceki gün uçakta, Antalya’dan İstanbul’a gelirken bakalım normal uçuşla Anadolu Jet uçuşunun farkı neymiş diye düşünüyordum. Ama elimdeki gazetede İbrahim Toraman’ın A Milli Takım’a alınmayışıyla ilgili tepkisi gözüme çarptı ve hemen okumaya başladım. Çünkü Milli Takım seçicilerine tepkinin Anadolu kulüplerinden gelmesini bekliyordum. Çünkü onların yıldızları kadroda yoktu. Ama tepki 3 büyüklerin önemli bir oyuncusundan gelmişti. İbrahim Toraman, hem de Beşiktaş formasını giydiği halde alınmamış! Peki zavallı Mehmet Topuz, zavallı Mehmet Yıldız ne yapsın? Biri takımına Türkiye Kupası’nı kazandıran en önemli isim. Diğeri de Fenerbahçe ve Beşiktaş ile birlikte 73 puan toplayan Sivasspor’un lokomotifi. Ama bu çocukların içi rahat olsun. Onlar Türkiye’nin gönüllerindeki Milli Takım’ın içinde hep vardılar ve olmaya da devam edecekler. İbrahim Toraman röportajında diyor ki, “Biz de başkaları gibi araya adam sokmayıp, yalakalık yapmadığmız için kadroya çağrılmadık” Sevgili İbrahim Toraman, bu ülkede adam olmak zordur, daha zoru adam gibi kalmaktır. Ama adamın varsa her şey çok kolaydır. Çünkü kriterin olmadığı yerde tek şey güçtür. O nedenle gücü eline geçiren her istediğini yapmakta serbesttir. Bunu sadece futbol için söylemiyorum. Bu bir Türkiye gerçeğidir. Sözü fazla uzatmadan yazıyı A Milli Takım’da Fatih Terim’in yardımcısı Oğuz Çetin’in, yıllar önce bir uçak seyahatinde kendisiyle ilgili anlattığı milli olma serüveniyle kapatalım: 7 yıl Sakaryaspor formasını giydim bir kere milli takıma çağrılmadım. Fenerbahçe’ye transfer olduğum sezon daha resmi maç oynamadan hazırlık kampında A Milli Takım’a çağrıldım. Demek ki, o zamandan bu zamana hiç bir şey değişmemiş, gerisi laf-ı güzaf...

0 YORUM