Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

27 Haziran 2017 Salı
2008 için umutluyuz

Dün gece İnönü'de herkes maça fırtına gibi başlayan bir Milli Takım bekliyordu.

13 Eylül 2007, Perşembe Yorum Yaz
A+ A-

Dün gece İnönü’de herkes maça fırtına gibi başlayan bir Milli Takım bekliyordu. Ancak, Malta maçı sonrası gelen ağır eleştirilerden olsa gerek Fatih Terim, çıkardığı değişik 11’i temkinli ve sabırlı oynatmayı yeğlemişti. Ancak bu taktik anlayış olsa olsa bir deplasman maçında geçerli olurdu. Nitekim, ilk yarıda rakip Türkiye’yi ezbere yutmuş bir şekilde 45. dakikadaki Tuncay’ın pozisyonu hariç nefes bile aldırmadı bize. Hatta bu yeni kurulmuş ekip, az ama öz gol pozisyonları da buldu.
İç sahada gereken oyuncuların kulübede oturduğunu gördük. Gökdeniz ve Nihat, uzun Macar savunmasının içine girip kayboldu. Markaj altındaki Gökhan Ünal, istediği topları alamayınca, kısır bir ilk yarı izledik. Ama bu bölümde Malta şokunu atlatmış gibi gözüken bir Milli Takım vardı sahada. Mutlak kazanma baskısının, oyuncularımızı gerdiği belliydi. Tribünlerin coşkusu da olmasa, kendimizi deplasmanda zannedecektik.
İkinci 45 dakikada hepimiz Terim’den bir hamle bekliyorduk. İlk hamlesi Emre’ydi, Terim’in... Emre, bu kez hocasını yanıltmadı ve takımı ateşleyen isim oldu. Onunla birlikte Tuncay da sol kanatta etkili olunca, forvetlerimiz ardı ardına gollük pozisyonlar yakaladı.
Tabii ki, maçın kırılma noktası rakibin 10 kişi kaldığı andı. “Acaba penaltı mı verdi?” dediğimiz bir anda çıkan kırmızı kart, Ay Yıldızlılar’a hücum gücü olarak geri döndü. Halil ve Serdar Özkan’ın da sahaya girmesiyle, bir kişi eksik oynayan rakibimiz karşısında özlediğimiz baskıyı kurduk.
Dün gece güzel olan skordu... Bu oyun bizleri aldatmamalı ve gereken radikal kararlar bir an önce alınmalı. 3-0’lık skor nedeniyle mutlu, 2008 için umutluyuz...