ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Mutsuzuz

06.12.2007

Şener: Başkanlık ciddi konu, hesabı kitabı var. Hacıosmanoğlu: Samimiyetsiz birleşmeler Trabzon'u bu günlere getirdi.

Şener: Başkanlık ciddi konu, hesabı kitabı var. Bıraktığımız Trabzonspor çok değişmiş. Kimseden icazet almam, icazet veririm
Hacıosmanoğlu: Samimiyetsiz birleşmeler Trabzon’u bu günlere getirdi. Makus talihi değiştirmekiçin göreve talibiz

Sayılı günler kalmıştı Trabzonspor kongresine... Hem de belki de tarihin en önemli kongrelerinden birine.... Üstelik takım ligin ilk yarısının bitimine 3 hafta kala liderin 16 puan gerisinde, düşme hattının ise sadece 3 puan üzerindeydi. Ancak bu tabloya rağmen camiada gözle görülür bir belirsizlik hakimdi. Camianın sesine kulak vermek için bir adım attık, gündemin muhataplarına ‘Mutlu musunuz?’ diye sorduk. Bir tarafta net kararını vermeye hazırlanan Sadri Şener, diğer yanda ise yaklaşık bir ay önce ‘adayım’ diyen İbrahim Hacıosmanoğlu vardı. Tabii ki bir de baskılara karşın adaylığı düşünmediği bilinen Nuri Albayrak. Biz de manşetimizin muhataplarına ulaşmaya çalıştık, çarpıcı yorumlar aldık... İşte kongre öncesi liderlerin ağzından son durum:

Sadri Şener
Adaylığımı neden hala açıklamadığım konusunun yanıtı çok basit. Başkanlık ciddi bir iştir ve iki günde karar verilecek bir olay değildir. Bunun bir hesabı-kitabı var. Yapılabilir mi, oluru var mı diye araştırıyoruz. Bugün-yarın kararımızı açıklayacağız. Ama dışarıdan destek vermek isteyenlere kapı kapalı. Olacaksa insanlar işin içinde olmalı. Ben herkesle çalışırım. Yani Hayrettin Hacısalihoğlu gibi çok deneyimli bir arkadaşım var ve tabii Faruk Özak. Fakat ben Faruk ile takım kaptanımız olduğu, futbolu iyi bildiği için temastayım. Ayrıca bu insanlar camianın değerleridir. Onlarla temasta olmak kimseyi rahatsız etmemeli. Zaten ben icazet almam, icazet veririm. Ekonomik tablonun farkındayız, çözebiliriz. Açıkcası rahatı yerinde olan biri olarak görevi düşünüyorum. Ciddi bir sorumluluk ve yük alacağım. Bıraktığım dönemle şimdiki Trabzonspor arasında çok fark var. Ben bıraktığımda takımda 10 tane milli oyuncu vardı. Şimdi bir tane var, o da 90+2’de oyuna giriyor!

İbrahim Hacıosmanoğlu
Tespitler yerinde. Zaten tablodan mutlu olmadığımız için göreve talibiz. Asıl olan Trabzonspor’un başarısıdır. Ancak bu birliktelik durumu pek sonuç alınabilen bir konu değil. Daha önce ne kadar kongrede, bu samimiyetsiz oluşumlara girişilmişse, hep kötü sonuçlar doğmuştur. Yine bu amaçla birçok toplantı yapıldı, ama biliyoruz ki, 2. gün asbaşkanlık tartışmaları oldu! Bunlar alışılagelmiş dertler. Biz makus talihiyle beraber bunu da değiştirmeye talibiz. Yönetimim genç ve  dinamik isimlerden oluşacak. Yönetici futbolun içinde olmayacak. Samimiyetsiz ve menfaate dayalı birlik-beraberliklerin tam tersine bir kutuplaşmaya sebep olduğunu herkes bilmeli. Sayın Bakan Faruk Özak’a da bu anlamda itiraz ettim, sorumlu olacağını söyledim. Eğer samimi olunsaydı, tek isim altında birleşme istenseydi, Mehmet Ali Yılmaz ile de yapılabilirdi. Sağduyulu, durumun ve tablonun farkında olan delegelerimizin oylarıyla Trabzonspor Başkanı olursam o zaman görevim zaten, en alt tabakadan en üst tabakaya kadar camianın her ferdini kucaklamak olacak. Ekonomik sorunlar için projeler hazır. Maddi-manevi bir şeyler katmaya geliyoruz, almaya değil.
İşte Şener ve Hacıosmanoğlu’nun kritik kongre öncesi açıklamaları böyle... Bu arada küçük bir notu da belirtmekte fayda var; Başkan Nuri Albayrak’a ulaşamamış olmakla beraber, camiaya yakın kaynaklar kendisinin adaylığı düşünmediği fikrinde birleşiyor. Özellikle önceki akşam Albayrak ailesiyle akrabalık ilişkisi olan ve eski başkanlardan Mustafa Günaydın’ın yaptığı, “Albayrak kesinlikle aday olmayacak” açıklamaları bu cephedeki durum hakkında önemli bilgiler olarak ön plana çıkıyor.

 

0 YORUM