ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Aranıyor!

24.10.2007

Trabzonspor'da yönetim, aslında teknik direktörden çok formül arıyor! İstenen vasıfta hocaları almak hem zor hem de vakit daralıyor.

Trabzonspor’da yönetim, aslında teknik direktörden çok formül arıyor! İstenen vasıfta hocaları almak hem zor hem de vakit daralıyor

Trabzonspor, dört koldan hocasını arıyor... Hem arıyor hem soruyor hem de tavsiyeleri dinliyor! Aslına bakılırsa Trabzonspor ne hoca aramaya, ne almaya ne de yollamaya doymuyor. ‘Biz yollamadık, kendi gitti’ derler şimdi ama ne önemi var.
Ortada gerçekler var, altı sezon, 14 teknik adam...
Her şey de denendi; yerlisi, yabancısı, Alman’ı, Sambacı’sı...
Şaka da değil, abartı da; son dört sezonda göreve başlayıp 14. haftadan sonrasını gören bile olmamış Trabzon’da. Seçilenler hep beğenilmemiş, seçenler ise seçmeye devam ediyor. Hocalara, onların kurduklarına, kurulanların tekrar bozulmasına harcanan milyon dolarlar ise cabası...
Şimdi bir tek Trabzonspor mu, diyen de olur, başarı yoksa değişim şart diyen de... O zaman yolunuz açık olsun!
Yine liste kabarık, aday sayısı takımdaki oyuncu sayısına eşit neredeyse.
Ama hem seçiciler hem de seçilmesi planlananların kafası karışık. Çünkü kongre var yakında, zemin kaygan. İşte asıl bu nokta çok zorluyor seçeni de seçileceği de.

Zemin kaygan olunca...
Ziya Doğan’ın istifasının ardından hemen birkaç isim ortaya ve ön plana çıktı. İlk duyulan ve üzerinde durulan Samet Aybaba idi. Ancak daha önce ‘denendi’ diyerek ikinci plana itilen Aybaba, tercihini çoktan vermişti; Bursa’yı seçti. Denenmişti, desteklenmişti ve 2002-2003’te tam sezon görevdeydi. Aybaba defteri hüsranla kapanınca ‘yerli’ alternatiflere devam dendi. Bir aday da, çok yakın geçmişte ekonomik şartlar sebebiyle anlaşılamamış Ersun Yanal’dı. Şimdi şartlar mı olgunlaşmıştı (!) bilinmez ama onun da kapısı çalındı ama Yanal cevap vermedi! Yerlinin yerlisi Özkan Sümer geldi akıllara... Eski başkan, son kongrede başkan adayı, eski teknik adam ve şimdiki altyapı koordinatörü Özkan Sümer’e, “Gel, kongreye kadar takımın başına geç” dendi. Ama bu formül Özkan Sümer’in de işine gelmedi! Şimdi bir Aykut Kocaman iddiası söz konusu... Görüşmeler sürüyor ama mevcut kaygan zemin Kocaman’ın planlarına pek uyacak gibi değil. Mustafa Denizli ise adının bile anılmasını istemiyor.

Juande Ramos hayalleri
Yabancılar da var elbette listede... Hagi ismi çok konuşuldu, hiç de yalanlanmadı. Ama onun da sicili pek bu zeminde yol alacak gibi durmuyor. Son olarak yıllardır iş yaptığı kankası Becali’nin takımından dahi olaylı şekilde kovulan, Bursa’da, Galatasaray’da tutunamayan, telefonlara düşkünlüğü ile bilinen (!) Rumen antrenörün bile Türkiye ile kurduğu temaslardan sonra ciddi bir kararsızlığa düştüğünü öğrendik. Ha bir de Juande Ramos iddiası ortaya atıldı. Bilmeyenler için tanıtalım; kendisi La Liga’nın parlayan yıldızı Sevilla’nın hocası. Ha bir de adı yakın zamanda Chelsea ile anıldı. Ama seçicilerin arasının süper olduğu Huelva araya girerse belki işler kolaylaşır!

Karanlık odada seçim!
Bir yanda hayaller, bir yanda olabilecek hedefler duruyor anlaşılan. Avrupa hedefinden çok erken kopan, ligde yara alıp, çok zor bir seriye girecek olan (Kayseri-Ankaraspor-Denizli-Galatasaray) Trabzonspor’da yönetim, aslına bakılırsa kalıcı değil, geçici bir çözüm arıyor. Çünkü kalacak olsalar da veda etseler de kritik bir seçim. Kalırlarsa bu karanlık odada yapılacak tercihin sağlıklı olmayacağından eminler.

0 YORUM