ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Zaferi 'hiç' etmek!

27.10.2007

Milletçe abartıyı çok seviyoruz. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde fırtınalar estiren Liverpool'u devirdi.

Milletçe abartıyı çok seviyoruz. Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi’nde fırtınalar estiren Liverpool’u devirdi. Herkesin sıfır puan çekerek Fenerbahçe’nin rekorunu ‘egale’ eder diye düşündüğü bir ortamda, gerçekten büyük bir zafer yaşattı. Teröre verdiğimiz şehitlerimizin acısını biraz olsun unutturur oldu. Zaten bu konuda Beşiktaş’ın hakkı fazlasıyla verildi. Helal olsun!
Ancak olayları izliyoruz. Medyada duayenim ayaklarına yatanlar (!) Beşiktaş’ı açık ara şampiyon ve kupanın sahibi, teknik heyeti ülkenin en iyisi olarak ilan ettiler. Hani dilleri varsa, biraz daha pervasız olsalar Şampiyonlar Ligi’ni bile aldıracaklar. Bütün bu yazılan çizileni, ekranlarda konuşulanı futolcular da okuyor, dinliyor. Kendilerine, “Vay anasını, meğer biz neler yapmışız ve yapacağız” diyorlardır mutlaka... Oysa ortada ne kazanılan kupa ne de geçilen tur var. Sadece kazanılan çok önemli bir maç, büyük zafer hepsi bu.
Biz bu kafa yapısı yüzünden bir adım ileri gidemedik. Buna en güzel örnek milli takımdır. Frankfurt’ta seyircisiz maçlarda; Malta ve Moldova’yı farklı yendik. Norveç ile berabere kalmasını bildik. Yunanlar’a kurtuluş günlerinde Atina’yı dar ettik. Macarları Budapeşte’de puansız bıraktık ya. İşlem tamam dedik. Kendimizi, milletimizi ve en önemlisi futbolcuları kandırdık! Dereyi geçip, çayda boğulduk. Çünkü o maçların ardından grup lideri olarak finallere gittik! Hatta İsviçre ve Avusturya’da otel rezervasyonları bile yaptık!
Bugün aynı tehlikeli durum Beşiktaş için sahneye kondu. Aynaya bir de tersten bakalım. Eğer Ziya Doğan daha altıncı dakikada iki farklı öne geçen takımını geriye çekmese... Liverpool, girdiği pozisyonları gole çevirse durum öyle mi olurdu. Elbette varsayımlarla bir yere varılmaz ancak iş futbol olunca düşünmek lazım bu tür olasılıkları.
Belediyespor’u ağzına alan yok. Belediye dedik de görüşümüzü tekrarlayalım. İstanbul halkından alınan vergiler, buraya aktarılıyor. Belediye halka hizmet yapacağına, trilyonları kente hiçbir katkısı olmayan takıma aktarıyor. Yazık! Kimsenin de sesi soluğu çıkmıyor. Oysa bu paralara, birçok semte, spor alanları parklar pekala yapılabilirdi.
Eğer bu maçta ayaklar yere basmayıp birilerinin gazı ile bulutların üstünde kalırsa, üç puan da aynı şekilde havada durur!

0 YORUM