ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yapma Bobo!

18.01.2008

Brezilyalı yıldızı sezon başında St.Etienne ve Marsilya'nın istediğini herkes biliyor. Hatta Başkan bile açıklamıştı gelen teklifleri... Havalimanında yanımıza geldi Bobo ve biz sormadan söyledi: 'Sezon sonu iki kupayı alıyorum, Avrupa'ya gidiyorum! Ankara yolculuğu öncesinde Sambacı'nın yalanlaması hiç olmadı. Bize başka, kameralara başka konuşmak Bobo'ya yakışmadı.

Brezilyalı yıldızı sezon başında St.Etienne ve Marsilya’nın istediğini herkes biliyor. Hatta Başkan bile açıklamıştı gelen teklifleri... Havalimanında yanımıza geldi Bobo ve biz sormadan söyledi: Sezon sonu iki kupayı alıyorum, Avrupa’ya gidiyorum! Ankara yolculuğu öncesinde Sambacı'nın yalanlaması hiç olmadı. Bize başka, kameralara başka konuşmak Bobo’ya yakışmadı.

Avusturya’da yapılan hazırlık kampında Başkan Yıldırım Demirören, yönetim ve basın yemekte biraraya gelmişti. Demirören, “Bobo’ya 7.5, Serdar Kurtuluş’a 6 ve Burak için de 5 milyon Euro’luk teklifler geldi, geri çevirdik” demişti. Teklif veren kulüplerin isimleri açıklamadı. Daha sonra Fransız St.Etienne kulübünün teklifi gündeme oturdu. Hatta Beşiktaş, Fransızlar’ı Bobo’nun aklını çeldiği gerekçesiyle FIFA’ya şikayet etti.
Buraya kadar her şey normal. Bobo gerçekten çok yetenekli... Saha dışında da inanılmaz biri. Her gördüğü yerde selam veren, konuşan hatta çeşitli espri ve şakalar yapan sıcakkanlı, sevilen bir oyuncu. Bugüne kadar da kendisine giden hiçbir talebi geri çevirmediğini biliyoruz. Ancak Konya dönüşü bir olay yaşandı. Doğrusu Bobo’ya yakıştıramadık.
Eliyle işaret etti, ‘Yaz’ dedi
Anlatalım... Konya’da uçağa binmek için salonda bekliyoruz. Yanımızda camianın tanınmış isimlerinden kongre üyeleri Aydın İzgeç ve Ömer Çimen ile birlikte birçok futbolcu da var. Ayaküstü  maçın kritiği yapılıyor. Yapılan anonsun ardından Bobo yanımızdan geçerken Türkçe sesleniyor: Ben sezon sonu garanti gidiyorum Avrupa’ya! Ama önce Beşiktaş iki kupa alacak... Gülüyor Bobo...
Futbolcular şaşkın, kongre üyeleri tepkili. Tatsızlık çıkmasın diye arkamı dönüyorum. Bobo hâlâ “Garanti, garanti” diyor. Uçağın içindeyiz. Bobo sağ tarafta ön sıralarda. Bizi görür görmez, “Bak sezon sonu garanti gidiyorum” diye başlıyor yine. Bir yandan da eliyle “Yaz” diye işaret ediyor yanındakilerin bakışları arasında...
Kırmayıp (!) söylediklerini yukarıda olduğu gibi aynen aktarıyoruz. Kimseden ses seda yok. Menacer Sinan Engin, “Burası Beşiktaş, her teklife kapımız açık. Kim olursa olsun fark etmez. Profesyonel bir kulübüz” diyor. Aradan günler geçiyor, yolculuk Başkent’e. Alanın girişindeki güvenlik  noktasında Bobo ile karşılaşıyoruz. Normal konuşmalar. Ancak daha sonra Lig TV’den Ersoy gelip, “Ağabey Bobo kameralara açıklama yaptı, seni yalanladı” dedi. İnanamadım gülüp geçtim. Ancak olayları Engin ve medya sorumlusu Tuncay Yanık ile paylaştı. Buna rağmen her doğru habere kendince yalanlama geçen kulübün resmi internet sitesinde Bobo’nun söylemediğini iddia ettiği açıklama yer aldı.
Milli takım Bobo’nun hakkı ama...
Hadi siteyi ‘es’ geçiyorum! Ama bize karşı başka, bulunmadığımız ortamda başka konuşan Bobo’ya yakıştıramadık. Baskı yemiş kesin. Ama çıkıp da bunları söylemedim yerine, klasik hale gelen “Yanlış anlaşıldım” diyebilirdi! Yine de Bobo’nun gençliğine, iyi niyetine veriyoruz. Olayın aslında milli takım var. Dunga takip ettiğini bizzat söylemiş. Delgado, “Arjantin Milli Takımı’na giden yol İspanya’dan geçer” demişti, röportajımızda. Bu Brezilya için de geçerli. Bunlar normal şeyler, Bobo’nun da hakkı. Ancak beklentimiz Bobo’nun bundan sonra saha dışında da saha içindeki gibi olması...

0 YORUM