ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Şampiyonluk değil, İnönü

23.02.2009

Son haftalarda yarıştaki ekiplerin puan kaybetmesi Beşiktaş´ın işine yaradı.

Son haftalarda yarıştaki ekiplerin puan kaybetmesi Beşiktaş’ın işine yaradı. Kartal, Fenerbahçe ve Ankaraspor’un önüne geçti. Zirve ile arasındaki farkı kapatarak rakiplerinin ensesinde nefesini hissettirmeye başladı. Doğal olarak şampiyonluğa aç olan camia, sadece bu noktaya kilitlendi. Ancak yönetimin önde gelen diğer isimleri için bu durum aynı olmamalı. Bakınız, daha önceki gün anıtlar kurulu Galatasaray’ın Riva tesislerine inşaat izni verdi. Hani şu konu Fulya olunca yıllardır sürüncemede kalan izin türünden... Pırlanta gibi yükselen Süleyman Seba Kompleksi ile Adnan Polat’ın yaptığı Polat Towers arasında sadece tek şeritli bir yol var. Polat 42 katlı plaza dikerken anında verilen izinler Beşiktaş olunca tam 50 yıl sürüncemede kaldı. Fenerbahçe’nin Kadıköy’deki stadı ruhsatsız. Yan tarafındaki Kenan Evren Lisesi’nin başka yere okul yapma kaydıyla alıp, burayı da ranta çevirme izinleri tamam. Beşiktaş İnönü Stadı’na gelince izinler raflara kaldırılıyor. Sanırsınız ki, Beşiktaş’ın başvuruları Türkiye Cumhuriyeti dışında bir yerleri kapsıyor! Zira TOKİ aracılığı ile Galatasaray’a Seyrantepe’de stat yapılıyor. Burası yeşil alan. Bir tarafı otoban, diğer yanı yok olmaya yüz tutan ormanın başlangıcı. Riva ormanın içi. Derenin kenarı. Denizin üst tarafı. Buraya engel yok. Ancak İnönü olunca Turizm Bakanlığı olmaz diyor.
Oysa Beşiktaş, okulu, yeşil alanı, parkı ya da herhangi bir boş alanı yıkıp stat yapmak istemiyor. Yıllardır var olan ve İstanbul Teknik Üniversitesi tarafından, ‘ilk depremde yıkılır’ raporu olan tesis yıkılıp, modernize etmek istiyor. Proje, anlaşma tamam.  İnsan merak ediyor Dolmabahçe Stadı’nın havalandırma tünellerini tıkayan, her geçen yıl sarayı denize doğru iten Swissotel ile, kentin silüetini bozan stadın yanı başındaki Ritz Carlton Otel yapılırken, Turizm Bakanlığı yok muydu... Rahmetli Hasan Doğan olsaydı bu izinler çoktan çıkmıştı. Şimdi kulüp ve camia başta Cumhurbaşkanı olmak üzere bütün mercilerde hakkını arayıp bu işi bitirmelidir. Bu şampiyonluktan da önemlidir. Zaten engel olunan konu da budur. Böyle bir stat ile geleceğini garantiye alacak olan kulüp, zaten kupalara da ambargo koyacaktır!

4 YORUM
 • bekr 23.02.2009 16:22:54
  1

  oy vermeyelim fb ye ruhsatsız gs ye peşkeş stad beşiktaşıma yok öylemi

 • harded90 23.02.2009 16:54:47
  2

  helal olsun be abi supersin walla bi beşiktaşlının hakkını çok iyi savunmuşsun

 • ahmet-rasim 23.02.2009 17:38:38
  3

  Beşiktaşın modern bir stada ihtiyacı var. Sportif anlamda hiç bir başarısı omayan bu yönetim şayet böyle bir stadı kazandırırsa bugüne kadar en büyük hizmeti yapmış sayarım. Ekonomik getirisi çok olan böyle bir stad bir değil 10 şampiyonluğa bededir.

 • 19fanatik03 23.02.2009 21:47:35
  4

  NERDE BU ADALET,haksızlık yapıdığı ortada ruhsatsız stad nasıl alındığı aşikar bir tokisaray stadı BJKIın ne günahı var senelerdir uyduruktan bahanelerle ertelenen projeler,Sn cumh.başkanı lütfen olaya el atın ve şu iznler verilsin.BJK yunan takımımı