ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Parayla saadet olsa!

14.09.2007

Atalarımız, 'Parayla saadet olmaz' demişler. Ne kadar yerinde bir tespit. Beşiktaş; özellikle son 10 yılda ne büyük paralar döktü ortaya.

Atalarımız, “Parayla saadet olmaz” demişler. Ne kadar yerinde bir tespit. Beşiktaş; özellikle son 10 yılda ne büyük paralar döktü ortaya. Milyon Eurolar, Dolarlar verilip getirilen yabancılar; omuzlarda karşılandı. Giderken, yanlarında kimse yoktu. Yerli isimlerde de durum farklı değil. Büyük sükse yapılarak alınan isimlerin tamamına yakını, şimdi ücra köşelerde. Esameleri okunmuyor...
Serdar Özkan bu tabuyu yıktı. Tabii burada en büyük pay Ertuğrul Sağlam’ın. Genç oyuncuya inanıp şans verdi. O da bunu iyi değerlendirdi. A Milli Takım’a kadar yükseldi. Serdar’ın yükselişi karşısında, bir de kaybolanlara bakalım. Burada da Sağlam’ın, Serdar da olduğunun aksine yanlışları  var. Özel istek ile aldırdığı Diatta’nın daha siftahı yok. Onca santrfor arasında tercih edilen Higuain tam bir bilmece.
Takım içinde büyük dengesizlik var. Profesyonel bir işte yapılan hizmete göre ödeme yapılır. Beşiktaş’ta durum tam tersi. Bobo, Serdar, Üzülmez, Toraman, Gökhan Zan, gibi isimler takımın en çok oynayan ve faydalı futbolcularının başında geliyorlar. Ancak en az ücreti onlar alıyor. Buna bir denge unsuru gelmesi lazım. Oyuncunun ismine, cismine, geçmiş kariyerine bakmaksızın, takıma olan katkısı ve performansına göre ücret almalı. Bu hem teşvik, hem de büyük bir adalet getirir.

İkisi ‘kör’ kilit!Beşiktaş yarın Ankaraspor karşısına çıkacak. Maç Asaş’ta. Bu büyük handikap. Başkent temsilcisi, Necati, Emre ve Orhan Ak ile anlaştı. Galatasaray’dan dışlanan bu üç isim Beşiktaş’a karşı yeniden kendilerini kanıtlama peşinde olacaklar. Beşiktaş’ın bir diğer dezavantajı ise salı günü Şampiyonlar Ligi’inde siftah yapacak olması. Marsilya’nın Fransa Ligi’nde aldığı sonuçlar kimseyi aldatmasın. Öyle boş takım değil. Bunlara bir de sakatlık problemlerini eklemek lazım.
Kartal üst üste oynayacağı iki kritik sınav öncesi rahat değil. Ancak çok alternatif ve kaliteli kadrosu ile yine de bu maçları kayıpsız geçebilecek kapasitede.
Sağlam’ın, ceza olayından sonra büyük hırs yapan Nobre ile haftalardır kenara attığı Burak’ı yeniden kazanması, takıma büyük güç katacaktır. Bununla birlikte milli takımdan moralli dönen oyuncular, dinlenme fırsatı bulan diğer isimler Beşiktaş’ın artıları olarak karşımızda duruyor.

0 YORUM