ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Leş kargaları!

05.10.2008

Göreve geldiği günden beri Ertuğrul Sağlam´ı benim kadar eleştiren biri daha yoktur. Bunu yaparken, sadece futbolun içinde kalmaya özen gösterdik.

Göreve geldiği günden beri Ertuğrul Sağlam’ı benim kadar eleştiren biri daha yoktur. Bunu yaparken, sadece futbolun içinde kalmaya özen gösterdik. Bugün gelinen noktada, herkes ortaya çıkıp Sağlam’ın kellesini istiyor. Benim en üzüldüğüm kişi ise Basri Baykoç ağabeyim. Biraz insaf be abi!
Şunun da adını koyalım. Takımın teknik sorumlusu Sağlam’dır. Bu ekibi O kurdu. Bir çok yanlışı, eksiği, gediği vardır. Zaten bunu kabul edip, sürekli ders aldığını, tecrübe kazandığını söylüyor. Her ne kadar hatalarını açıklamaktan geri dursa da, yanlışlardan dönmek için gayret sarf ediyor. Yani iyi niyetli.
Kharkiv maçının ardından, yöneticiler ortaya çıktı. Vay efendim Sağlam ile bu iş yürümezmiş. Ya kardeşim; yeni mi seçildiniz bu göreve. Daha önce ‘kral çıplak’ı oynayan sizler değil miydiniz. Bunun iki açıklaması var.
1. Başkan Demirören’den talimat almışlar.
2. Kendilerini temize çıkarmak için en kolay yolu tercih etmişler.
Bence ikincisi. Zira dün telefonda konuştuğum başkanın açıklamaları bunun kanıtı.
Şunu peşin söyleyelim; Şu an yapılacak hoca değişikliği işe yaramaz. Sağlam, bir çok eksiğine rağmen, ikinci sezonu yaşıyor. Takımı iyi tanıyor. Kadro seçiminde, idmanlarda, forma dağıtımında, sistemde, taktik ve teknik anlayış gibi bir çok konuda hata yapmış olabilir. Ancak yeni gelecek birinin ekibe hakim olabilmesi için en az 10 hafta geçmesi gerekir ki, bu da nereden baksan 20 puanlık kayıp demek. Yapılacak en doğru iş hocanın arkasında durup sezon sonunu, en kötü ihtimalle devreyi beklemek. Zaten Sağlam, bu sezon şampiyon olamazsa koltukta kalamayacağını hep söylüyor.
Bu arada futbolcular çok şanslı! Kötü sonuçlarda ya başkan ve yönetim, ya da hocaya fatura kesiliyor. Ukrayna’da skora isyan eden tek isim yoktu sahada. Ama onlara kimse dokunmuyor. Laf etmiyor.
Aman başkan, çevrenizdeki ya da dışardakilerin gazına gelip hata yapmayın. Sonra bir bakmışsın ellerin, etrafın bomboş kalır. Sen de uçup gidersin! Geriye herşeyi kötü gidişe bağlayan bu leş kargaları kalır.
Sivas olmasın!
Benim endişem Hacettepe maçı. Burada taraftara büyük iş düşüyor. Maçın kaderi ellerinde. Tıpkı Liverpool maçı sonrası İnönü’de oynanan Sivaspor karşılaşması gibi. O maçı seyirci resmen vermişti. Kayıp üç puan takımın şampiyonluğuna da etki etti. Hacettepe maçında bu hata tekrarlanmasın. Beşiktaş seyircisine düşen;  destek olup, dosta düşmana kötü gün dostu olduğunu göstermek. Karşılaşma biter, üç puan alınır. Sonra istediğin tepkiyi ortaya koyup, mesajını verirsin.

9 YORUM
 • vlkn83 5.10.2008 12:02:46
  1

  yaa var ya, hepinizin içinden geçiyor aslında hocanın bırakması, ama şimdi madalyonun diğer yüzünü oynuyorsunuz. hepimiz gayet iyi biliyoruz ki bu sene ertuğrulla başlamak hata idi. yaw bu takımıı hocasız bıraksan yine oynar..

 • hakan_3591 5.10.2008 12:08:40
  2

  defans yapmaktan başka onuda bu sene öğrendi ama yine yanlış yaptı zan ı oynattı. 0 dak içinde 3 sistem değiştirisen 11 i bulamamışsan daha diyecek bişey yok.. istifa

 • hyirmak 5.10.2008 12:44:28
  3

  SELAM; sevgili orhan kardeşim yazılarını genelde takip eden biriyim.demokresilerde başarız olan adabınca bırakır bu spordada böyle siyasettede.4.yıdaki borclanmayı sen daha iyi bilirsin.sevgilerimle..

 • asiruhhhhh 5.10.2008 13:02:00
  4

  sonnda istedğnz oldu ertğrlu tarftrın önüne attınız ertuğrulun gitmesi için elinzden geleni yaptınız şimdide yazdıklarına bak!!! takım galip gelrken bu takmdan bişey olmaz derseniz bu takım bu hale gelir tabi!!! geçde olsa destk düşncesine brawo!!!

 • emrekartalizmir 5.10.2008 16:39:28
  5

  Ben sadece ertuğrulda suç aranmasına karşıyım ya futbolcular ertuğrulun verdiği taktiği yerine getirebilecek kapasite ve düzeydeler mi sizce bjk yetenekli futbolculardan kurulu bir takım değilsede bile futbolcularda 1 gr istek olduğunuda göremiyorum

 • levent_cen_giz 5.10.2008 20:58:44
  6

  NEYANİ BJKDE HOCAMI YOK.aLT YAPI HOCSI OLAMAZMI İLK YARI SONUNA KADAR.eMİN OLUN SAĞLAMDAN DAHA İYİOLUR VE HATTA SİNAN ENGİN BİLE SERGEN YALÇIN BİLE DAHA İYİ OLUR.BURAYA KADAR BEĞENMEDİNİZMİ.OZAMAN TAKIM HOCASIZ ÇIKSIN MAÇLARA.YEMİN EDERİM DAHA İ OLUR

 • blckwhte1903 5.10.2008 22:11:23
  7

  Ertuğrul Sağlam'ın istifasını isteyen kişi ya Beşiktaş'lı değildir yada futbolun hangi esaslarla bir bütün olduğunu anlayamayacak kadar küçüktür..Levent Cengiz adlı arkadaşım da ya futboldan anlamıyor yada Beşiktaş'ın kötülüğünü istiyor..Kendisine ta

 • blckwhte1903 5.10.2008 22:20:15
  8

  Ertuğrul Sağlam'ın istifasını isteyen kişi ya Beşiktaş'lı değildir yada futbolun hangi esaslarla bir bütün olduğunu anlayamayacak kadar küçüktür..Levent Cengiz adlı arkadaşım da ya futboldan anlamıyor yada Beşiktaş'ın kötülüğünü istiyor..

 • blckwhte1903 5.10.2008 22:22:22
  9

  Kendisine tavsiyem gidip internetten "sir alex ferguson" un hayatını araştırmasıdır..Ertuğrul gibi kendi içimizden gelen,gerçekten Beşiktaş'lı olan,duruşuyla ve efendi tavrıyla,gerek Beşiktaş'ımızın gerekse,diğer klüp taraftarlarının gönlünde yer edi