ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Kartal bir adım önde

03.11.2007

Beşiktaş, Fenerbahçe'den çok daha kaliteli bir ekibe sahip. Ancak Siyah-Beyazlılar'ın tek dezavantajı, eksikler sebebiyle tam kadro çalışamamış olması

1- Kritik derbide Beşiktaş’ın kilit oyuncusu kim olur?
Benimkisi bir iddia değil, gerçeğin ta kendisi! Beşiktaş kadro olarak Fenerbahçe’den çok daha kaliteli. Fenerbahçe’de banko oynayan Nobre, Rüştü, kilit maçlarda ‘anahtar’ görevi yapan Mehmet Yozgatlı, Beşiktaş’ta yedek kalıyor. Mustafa Doğan kadroya hiç alınmıyor. Milli takım savunması da burada. Hal böyle olmasına rağmen, sakatlıklar baş belası. Kaleci Hakan dışında sorun yaşamayan yok. Genelde takım oyunu ile sonuca giden Kartal’da, bir değil birçok isim önemli. Hakan, Toraman, Gökhan, Üzülmez, Tello, Delgado, Serdar Özkan ve elbette Bobo. Birbirini çok iyi tamamlayan bu isimlere Burak ve Cisse’nin vereceği destek de önemli. Sürpriz isim de ortaya çıkarsa kimse şaşmasın. Bütün bunlara rağmen kilit Bobo diyorum.

2- Dev derbide Ertuğrul Sağlam takımı nasıl oynatmalı?
Sağlam, Marsilya ve Galatasaray maçlarında korkunun ecele faydası olmadığını gördü. O da biliyor ki, Kadıköy’de; ‘önce gol yemeyim, belki bir tane atıp üstüne yatarım’ mantığı ile sahaya çıkarsa hüsrana uğrar. Rakibin orta sahası çok güçlü. Burayı kalabalık tutması lazım. Göbekte top tutamayıp, oyunu kontrol altına alamama handikapı fazlası ile ortaya çıkabilir. Bobo ilerde tek bırakılıp Serdar, Burak, Delgado, Cisse ve Tello ile bu alan kontrol edilip, atak yapıldığında ileriye destek olmalılar. Ve Sağlam Fenerbaheç’nin kullanacağı duran toplarda çok iyi önlem almalı. Artık Delgado kendini ortaya çıkarmalı!

3- Beşiktaş için Şükrü Saracoğlu’nda oynamak bir avantaj mı?
Bu sorunun cevabı kesinlikle evettir. Zira Beşiktaş son yıllarda Kadıköy’de ezeli rakibi karşısında seri galibiyetler aldı. Hatta ve hatta destan yazdı dersek bile abartmış olmayız. O maçlardan birisine, hem de kaledeki performansıyla damgasını vuran Rumen yıldız Pancu, hâlâ bununla yaşıyor(!) Yine bu özgüvenle sahada olacak Kara Kartal’ın fenerbahçe taraftarından etkilenmeyeceği düşüncesindeyim.

4- Beşiktaş bu derbiye nasıl hazırlandı?
Bütün sıkıntı burada. Maça kadar birkez bile tam kadro halinde çalışma imkanı olmadı. Birkez daha tekrarlayalım, Beşiktaş eksik idman yapıyor. Kondisyoner olmadığı için takım Mutlu Topçu’ya emanet. Bu da oyunculara yansıyor. Liglerde Beşiktaş kadar ‘adele’ sorunu yaşayan başka takım yok. Bunlara bir de Rize yenilgisi eklenince moraller bozuldu. Ancak teknik heyet, başkan ve yönetimin yakın ilgisi ile eskiye dönüş oldu. Taktik çalışmalarda ofansif oyun üstünde duruldu. Fizik olarak Beşiktaş hazır değil. Ancak kafa olarak maçın önünde gibi duruyor.

 

0 YORUM