ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

'Herşey yolunda'

28.09.2007

Ricardinho sakat, Edouard Cisse cezalı ancak Ertuğrul Sağlam imha planını hazırladı Sahaya çıkacak 11 netleşti.

Ricardinho sakat, Edouard Cisse cezalı ancak Ertuğrul Sağlam imha planını hazırladı
Sahaya çıkacak 11 netleşti. Delgado serbest oynuyor. Bobo ile Nobre ise gol arayacak

Tarihin ilk seyircisiz oynanacak derbisi öncesi Beşiktaş’ta son durum: Herşey yolunda!
Ricardinho sakat, Cisse kart
cezalısı. Bunların dışında eksik
futbolcu yok. Kartal derbiye nasıl hazırlandı ona bakalım.
Denizli maçının ardından bir gün izin yaptılar. Bu maç Beşiktaş açısından hem skor, daha da önemlisi moral motivasyon açısından çok önemliydi. Ligde üstüste kaybedilen puanlar, ardından Şampiyonlar Ligi ilk maçında Marsilya’dan puansız dönüş.. Dönüm maçında, ilk on dakikada iki farklı yenilgiden maçı çevirdiler. Artık önlerine daha rahat bakıyorlardı. Öyle de yaptılar. İznin ardından günde çift çalışma yapıldı. Sabah; kondisyona ağırlık verildi. Millilere laktak testi uygulandı. Çeşitli problemleri olan; Delgado, Tello, Rüştü, Bobo birer gün takımdan ayrı tutulup özel egzersiz uygulaması yapıldı. Hazırlıklar tempolu, moralli ve hırslı olunca idmanların ağırlık dozajı da arttı. Dün sabah da aynı tempo yakalanınca, Ertuğrul Sağlam; akşam ki antrenmanı iptal etti.
Bugün takım kampa girecek. Artık kafalarda sadece bu maç var. Aslında önümüzdeki çarşamba günü oynanacak olan Porto karşılaşması da akıllarda yok değil ya. Teknik heyet kafalardan bunu silmek için yoğun seanslar uyguluyor. Menacer Sinan Engin, başta kaptanlar olmak üzere tüm oyuncularla tek tek görüşmeler yapıyor..
Beşiktaş’ta maçın onbiri kafalarda netleşti. Kalede Hakan oynayacak. Serdar Kurtuluş, Toraman, Gökhan ve Üzülmez savunmada yer alacaklar. Serdar Özkan yeniden sağ açığa dönüyor. Koray; Cisse’nin yokluğunda ön liberoda olacak. Tello ise en solda. Forvette ise Bobo ve Nobre ikilisi yer alacak. Teknik heyet bütün oyun planını orta alanda serbest olarak görevlendireceği Delgado üstüne kurmuş durumda. Geçtiğimiz hafta dinlendirilen Arjantinli, takımın ‘lokomotifi’ olacak. Delgado; Cimbom’un orta alandaki etkinliğini kırmak için top tutacak. Kanatlara servis yapacak. İleri çıkıp gol arayacak. Sağlam, adam markajı yerine alan savunması yaptıracak. Topun olduğu bölge kalabalık tutulup, rakibin oyun kurmasına engel olunacak. Savunma en önde, atak en geride oynayandan başlayacak. İşin özeti; Beşiktaş, takım oyununu
sahaya yayacak.
Kartal’da derbi öncesi ‘imha planı’ hazır. Hem de çok alternatifli. Artık iş bunları sahada uygulamaya kaldı. İcraatta sorun yaşanmazsa, Beşiktaş zirveye kurulur!

0 YORUM