ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM
Daha iyi bir görüntü için telefon çevirin!

YAZARLAR

Gökhan Gönül ağır ol!

08.01.2008

Geçtiğimiz günlerde bütün gazetelerde aynı haber vardı. Fenerbahçeli Gökhan Gönül, fetva vermiş 'Türkiye'de iki büyük var' diye.

Geçtiğimiz günlerde bütün gazetelerde aynı haber vardı. Fenerbahçeli Gökhan Gönül, fetva vermiş “Türkiye’de iki büyük var” diye. Haberi okuyunca hayretimiz daha da arttı. Genç oyuncu bu sözleri Fenerbahçe TV’de söylemiş. Gönül bu yargısını da, “Beşiktaş ve Galatasaraş ülkenin iki büyüğü, Fenerbahçe ise bunların çok üstünde” diyerek vurgulamış. Eğer bu üzerine vazife olmayan sözleri mesela Beşiktaş’tan Serdar Özkan, Galatasaray’dan Arda Turan veya hiç hesaba dahi katmadığı dördüncü büyükten Gökdeniz Karadeniz söyleseydi, bugün idam sehpasındaydı. Bekledik bir kaç gündür kimseden ses seda çıkmadı, açıklama kaynayıp gitti.
Bak Gökhan kardeşim... Büyüklük, küçüklük ne senin, ne de başka birinin söylemi ile oluyor. Bir asırı geride bırakmış olan üç büyük kulüp yıllardır amansız bir yarış içindeler. Büyüklük de, birinin söylemi ile değil, kazanılan şampiyonluk ve kupalarla ölçülür. Bu kadar merak ediyorsan aç istatistiklere bak, öğren. Bu ayıp değil. Ama bundan da önemlisi öğreneceğin daha çok şeyin olması. İki maç milli takımda, beş maç da Fenerbahçe’de oynadın diye kendini bulutların üstüne çıkarma. Çok yetenekli, genç ve geleceği olan bir oyuncusun. Sana saha dışında rakipleri hiçe saymak düşmez. Çık futbolunu oyna, soyadın gibi herkesin gönlünde taht kur. Bunu yaparken de, Atatürk’ün, “Ben sporcunun, zeki, çevik ve aynı zamanda ahlâklısını severim” sözünü bir kenara yaz. Her şeyden önce rakibe saygı duymayı öğren. Besbelli kulübünden bu konuda uyarı almadın. Ancak Fatih Terim’den alacağın kesin. Ve unutma yarın, iki büyüğün (!), dördüncü büyüğün hatta bir Anadolu kulübünün kapısının önünde beklemeyeceğinin de garantisi yok. Özür beklemiyoruz. En azından bu uyarı kulağına küpe olsun!
Galibiyet yeter
Beşiktaş bugün gruptaki durumuna son şeklini verecek. Seyircisiz maçta Kartal’ın alacağı üç puan gruptan çıkmasına yeter. Ancak asıl konu hafta sonu başlayacak olan lig için takımın hazır olup olmadığı. Görünen köy kılavuz istemiyor. Beşiktaş’ın eksiği çok. En başta hâlâ takımda sekiz sakat oyuncu var. Sağlık Kurulu Başkanı Prof. Mete Düren ile dertleşirken ilginç saptamada bulundu. Düren, “Oyuncular genelde ocak ayını sakat geçirir. Bilir ki, bu haliyle bir yere satılıp, takas edilemez” dedi. Katılmamak mümkün değil. Tam yedi aydır dilimizde tüy bitti. Konusunda bir numara olan bir kondisyoner getirip bu olumsuzluğa son verin. Ricardinho kazaya kurban gitti! Bunun dışındaki bütün oyuncular adale sorunu yaşıyor. Çünkü iyi ve bilinçli idman yapmıyor. Bu handikap aşıldığında savunmaya alınacak kaliteli bir isimle şampiyonluğun en büyük adayı Beşiktaş olur.