ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Fabian Ernst şart mıydı!

04.02.2009

Transferin son gününde alınan Fabian Ernst, kafalarda bazı soru işaretleri bıraktı.

Transferin son gününde alınan Fabian Ernst, kafalarda bazı soru işaretleri bıraktı. Konu şu; şampiyonluk için bu oyuncunun alınması ne kadar doğru karar... Genel kanı, futbolcunun isminden çok mevkisi ile alakalı. Gelen tepkilere baktığımızda, savunma değil de ofansif yönü ağır basan biri neden alınmadı? Zira ‘takım içinde Sivok, Cisse, Uğur gibi benzer rolleri üstlenen oyuncular var’ görüşü hakim. Bununla birlikte az da olsa tersini savunanlar da var. Ernst üstünde fikir birliği yok. Bu yüzden camia bekleme sürecine girdi.
Yorumların her iki yönüne katılmakla birlikte, önce transfer sürecini iyi irdelemek lazım. Gelen bilgiler ilginç. Alman oyuncuyu önce menacer Ogan Tarhan öneriyor. Denizli başkana durumu açıkladıktan sonra, araya Ahmet Bulut ve eski oyuncu yeni menacer Mustafa Doğan birlikte giriyor. Menacerlerin komisyon sürtüşmesi başkan ile hocanın arasında problem yarattığı için, transfer uzuyor. Sonuçta başkan son noktayı koyup, “Kendi aralarında halletsinler” diyerek topu atıyor. Söylentilere göre bir milyon Euro’luk komisyon olduğu. Aslına bakılırsa bu kadar kıyamete değer cinsten yani!
Gelelim Ernst’e... Bir kere Alman olması en büyük artısı. Belli bir iş disiplini içinde yetişmiş. Yaş da bu açıdan o kadar önemli değil. Güçlü, kuvvetli yapıya sahip. Rakibi bozan isim. Zaten, Delgado, Yusuf, Tello, Ekrem, Holosko, Serdar Özkan, Erkan, Aydın gibi sürekli karşı kaleyi düşünen oyuncular mevcut. Arkayı toparlayacak biri lazımdı; Giunti gibi... Bu görevi üstlenebilir. Türkiye’ye gelip de başarılı olamayan bu kalite bir Alman da yok. Kaldı ki, 24 kez milli takım formasını da giyen biri. Uyum sorunu çekmez. Çıkıp sahada işini yapar.
Özellikle Delgado ve Yusuf’un aklı sürekli geride kaldığı için, ofansif yönlerini tam olarak göremedik. Sivok, Cises hatta Uğur farklı bölgelerde iş yapar. Mesela Cisse savunmada pekala oynayabilir. Beşiktaş’ın asıl yanlışlığı Ernst konusunda değil, yabancı transferinde... Sivok ve Zapotocny sıradan oyuncular. Takıma ekstra katkıları yok. Önemli olan Avrupa. Bunun da yolu kaliteli yabancıdan geçiyor. Higuain, Diatta, Gordon, Seriç gibi kötü futbolcular yüzünden geri düştüler. Ve eldeki yabancıların hepsi ile üçer yıllık anlaşma yapıldı. Gerçek kangren bu. Bugün satışa çıkarsan 5 milyona aldığını, yarı fiyatına alan olmaz. Alanlar utansın!
Beşiktaş şampiyonluğun en güçlü adayıdır. İlk beş maç çok önemliydi. İkisi tamam. Geriye Konya, Trabzon ve Gaziantep kalıyor. Bu kadro hepsini rahat kazanacak düzeyde. Bu süreçte 15 puan çıkarsa, rakiplerle birlikte içerdeki hainler de arkadan el sallar!

7 YORUM
 • koksal1tr 4.02.2009 10:37:29
  1

  ernst transverini tartışmaya gerek bile yok en önemli yere alınan bir futbolcu orta sahamız çok zayıftı gecen sezon kayseriye 2-0 yenildiğimiz maçın orta sahasını hatırlıyomusunuz ön liberoda ricardinho oynamıştı 2 top yapamamıştık pozisyonumuz yoktu

 • okan64 4.02.2009 13:03:36
  2

  Bu oyuncu alınması şartmıydı okadar bu mevkide oynıyacak adam var diyorsunuz Hangisi işe yarar peki carlos alexs guiza nekadar para alıyor bu adamların yaşlarına bakın transver edilen adamın yaşına bakın adamın oynadıgı kulüp sıradan bir kulüp degl

 • Fatihyuvacı 4.02.2009 15:46:12
  3

  Bifutbol takımınn omurgası cok önemlidr bunu anlamk için futbol profesörü olmak gerekmez.Kaleci-stoper-önlibero-10 numara ve forvet.Bualanı sen KALİTELİ YABANCI oyunculardn kurarsan türkiye lignde rahat şampiyonluğa oynarsın.Kuramazsan anca 3.olursun

 • Ziya Atmaz 4.02.2009 15:46:17
  4

  Menajerlerin oyununa geldi yine 8jk.

 • Enes Bervenik 4.02.2009 18:01:03
  5

  neden ya turkiyede herzaman besitkasin transferleri konusuluyo . Inadiniza mi gelio.Erkan Yusuf Ernst Ekrem besitkasin en iyi oyunculari baska isiniz yok bunari konusuyosunuz.

 • kartalbaşkan 4.02.2009 18:43:13
  6

  Sayın Orhan Yıldırım..Ernst tabiki de şarttı.Şimdi Yusuf ve Delgado daha çok rahatlayacak, defansif anlamda kuvvetli olacaz.Ziya Atmaz biz siz gibi alazingo gibi sıradan adam almayız.7rabzon bu sene ilk 5'e girsin başarı say.7rabzon kümeyee.

 • BlackEagle2009 4.02.2009 19:05:03
  7

  dereyi gormeden pacayi sivamamak lazim. sezon bitmeden sampiyonluk belli olmaz. 3 mac al 5 mac al 26 ci hafta bunlar hepsi hayal. yapilacak en iyi sey hep destek tam destek camia, teknik heyet yonetim taraftar. ancak boyle hedefe ulasiriz.