ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Esas tehlike!

12.11.2007

Önce, 'Ahmet Dursun, Seba gitsin' diye başladı olaylar. Ardından Serdar Bilgili'ye hakarete varan sataşmalar oldu. İkisi de gitti. Değişen ne oldu?

Önce, “Ahmet Dursun, Seba gitsin” diye başladı olaylar. Ardından Serdar Bilgili’ye hakarete varan sataşmalar oldu. İkisi de gitti. Değişen ne oldu? Onu sorgulamak lazım. Şimdi benzer senaryo hazır: Demirören gitsin. Peki gitti diyelim. Yarın, öbür gün, daha sonra ne olacak? Böyle değirmen gibi öğüte öğüte ortada kim kalır? Zaten bu yüzden koskoca Beşiktaş başkanlığı için son kongrede aday çıkmadı. Herkes korktu, kabuğuna çekildi. İlk fırsatta ‘istifa’ sesleri yükseliyor. Yönetimler seçim ile gelip, öyle gider. Bu işin yeri kongrelerdir, tribünler değil.
Bu konuda bir saptama yapalım. Eğer Beşiktaş 100’ncü yılda şampiyon olduysa bunda muhalefetin ve özelikle de Hasan Arat’ın büyük payı vardır. Arat seviyeli ve kendi gerçeklerini insanların yüzüne karşı açıkladığı için yönetim, kılı kırk yaran kararlar alıp başarılı oldu. Şimdi ise kulüp Dallas’a döndü!
Beşiktaş şampiyonluk yolunda büyük yara aldı taraftarı sayesinde. Tribünler maçı rakibe ikram etti. Bunu Sivas’ın hocası Bülent Uygun ve konuştuğumuz futbolcuları söyledi. Onlar bile kazanmalarına rağmen rahatsız olmuşlar. Beşiktaş öndeyken büyük gerilim ve tepki vardı. Ne zaman ki yenik duruma düştü herkes rahatladı! Olacak iş değil. Buna isim bulmakta güçlük çekiyorum.

Sağlam’a bak!Başkan, menacer, taraftar olayları kapanır da, esas tehlike teknik heyette. Ertuğrul Sağlam’ın ruh halini hiç beğenmiyorum. Besbelli kafası karmaşık. “Cenaze evinde düğün yapanlar var” dedi. O zaman çıkıp açıklayacaksın bu ihanet edenleri. Ya da sadece futbol konuşacaksın. Ardından, “Mehmet Sedef Liverpool maçında sahada, Sivas önünde neden yedek?” diye soracak olundu. Parladı, “Sizin yaptığınız iş çok basit. Skora göre değerlendirme yapıyorsunuz. Bunu benim 8 yaşındaki oğlum da yapar...” Peki madem böyle diyorsun Sayın Sağlam, siz de “Yılda 1.8 trilyon alıyorsunuz. 20 milyon Dolarlık da transfer yaptırdınız. Bu takımın forması zaten ikinci olur. Sizin işinizi dokuz yaşındaki çocuklar yapar” sorusuna muhattap olursunuz haklı olarak. Ve “İşte gerçek Higuain’i herkes gördü” beyanatı... Kenardan ne gördü Sağlam hoca bilemiyoruz. Ama bu adam gol atsın diye alındı. Sadece bir asisti var. Kendimizi kandırmayalım.
Lige verilen ara Beşiktaş için ilaç olmalı. Herkes ‘Ben nerede hata yaptım’ diye dürüstçe şapkasını önüne koymalı. İvedilik ile yanlışlar kenara konsun, bu takım hedefe gider. Başkan da önce ‘beceriksiz ve kral çıplak’ı’ oynayan yönetimine baksın. Çünkü Beşiktaş’ın en büyük rakibi kendi içinde.

0 YORUM