Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

22 Haziran 2017 Perşembe
Del Bosque önerisi

Yapılan anlaşma apacık ortada. Del Bosque'nin imza attığı sözleşmenin altında, 'Uyuşmazlık halinde, CAS yetkilidir' deniyor.

24 Aralık 2007, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Yapılan anlaşma apacık ortada. Del Bosque'nin imza attığı sözleşmenin altında, "Uyuşmazlık halinde, CAS yetkilidir" deniyor. CAS da Beşiktaş aleyhine karar verdiği için artık buradan durumu terse çevirmek pek de mümkün görünmüyor. Biraz daha geriye gidip olayın nasıl buralara geldiğine bakalım. İspanyol hoca gönderildiğinde konuyu Federasyon ve Tahkim Kurulu'na taşıdı. Tahkim, yönetimi bizzat uyarıp, "Sözleşmede CAS'a gider maddesi var. Anlaşın, adam 1 milyon Euro'ya razı" uyarısında bulunup, kulübün lehine karar çıkarttı, federasyon aynı kararı onadı. Bunun ardından konu CAS ve FİFA'ya kadar taşındı. Sonrası malum. Ancak, o dönem başkanı yanıltıp, 'birşey olmaz' diyerek olayı kapattılar. Çok bilmişler!
Olan olmuş da, benim önerim şu: Demirören her fırsatta, "En büyük hatam Del Bosque'yi göndermektir" diyor. İşte fırsat! İspanyol hoca teknik danışmanlık görevine getirilsin. O Avrupa'nın en iyi altyapı hocası. Aynı zamanda Real Madrid ile kaldırmadığı kupa yok. Rekor hala kendisinde. Son derece iyi niyetli. Bilgi, birikim, tecrübe ne ararsan en üst seviyede. Kulübe inanılmaz yararlar sağlar. Geleceğini kurtarır. Böylece Beşikaş da her gün üstüne binen faiz yükü ile birlikte 10 milyon Euro'ya yaklaşan tazminattan kurtulup, cüzi bir miktarla hem iş yaptırır, hem de bu olumsuzluktan kurtulur.

Sıralama aldatmasın
Beşiktaş üst sıralarda ancak takımdan kimse memnun değil. Bugün hiç bir gerçek Beşiktaşlı şampiyonluğa mevcut kadro ile gidileceğine inanmıyor. Zaten bunu icraatın başındakiler de söylüyor, ilk ağızdan. Ertuğrul Sağlam sezon başında kendisine önerilen kaliteli isimlere yüz çevirdi. Kendine yakın menacerlere 'kıyak' olsun diye Higuain ve Diatta gibi Süper Lig oyuncusu olmayan iki futbolcu aldı. Bugün kapı önüne hem de bedave kondular. Bu iki isme lig sonuncusu Kasımpaşa dahil, bir tek talipli yok. Şimdi bekliyoruz, yeni oyuncuların menacerleri kimler olacak diye. Zira, bu kişilerin cepleri dolarken, kulüp maddi ve daha da önemlisi manevi olarak büyük çöküş yaşıyor, parası ile 'rezil' oluyor. Bu konuda menacer Sinan Engin'in büyük uğraş içinde olduğunu biliyoruz. Yönetim de ipleri Sağlam'ın elinden almış durumda. Çünkü yapılacak en küçük hata, takımı raydan çıkarır. Çok değil, iki bilemedin üç kaliteli takviye ile Beşiktaş ipi göğüsler. Hep diyoruz, hoca kim olursa olsun başarısı şampiyonluk ile olçülür. Beşiktaş'ın sadece forması zaten ikinci olur. Üstüne biraz koyarsan şampiyonluk gelir. Şimdi üstüne koyma zamanı. Önce kimseye kıyak yapmadan yapılacak transfer, kondisyoner takviyesi ve ağızdan çıkanın uygulanması bunun için yeterli olacaktır.