ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Del Bosque önerisi

24.12.2007

Yapılan anlaşma apacık ortada. Del Bosque'nin imza attığı sözleşmenin altında, 'Uyuşmazlık halinde, CAS yetkilidir' deniyor.

Yapılan anlaşma apacık ortada. Del Bosque'nin imza attığı sözleşmenin altında, "Uyuşmazlık halinde, CAS yetkilidir" deniyor. CAS da Beşiktaş aleyhine karar verdiği için artık buradan durumu terse çevirmek pek de mümkün görünmüyor. Biraz daha geriye gidip olayın nasıl buralara geldiğine bakalım. İspanyol hoca gönderildiğinde konuyu Federasyon ve Tahkim Kurulu'na taşıdı. Tahkim, yönetimi bizzat uyarıp, "Sözleşmede CAS'a gider maddesi var. Anlaşın, adam 1 milyon Euro'ya razı" uyarısında bulunup, kulübün lehine karar çıkarttı, federasyon aynı kararı onadı. Bunun ardından konu CAS ve FİFA'ya kadar taşındı. Sonrası malum. Ancak, o dönem başkanı yanıltıp, 'birşey olmaz' diyerek olayı kapattılar. Çok bilmişler!
Olan olmuş da, benim önerim şu: Demirören her fırsatta, "En büyük hatam Del Bosque'yi göndermektir" diyor. İşte fırsat! İspanyol hoca teknik danışmanlık görevine getirilsin. O Avrupa'nın en iyi altyapı hocası. Aynı zamanda Real Madrid ile kaldırmadığı kupa yok. Rekor hala kendisinde. Son derece iyi niyetli. Bilgi, birikim, tecrübe ne ararsan en üst seviyede. Kulübe inanılmaz yararlar sağlar. Geleceğini kurtarır. Böylece Beşikaş da her gün üstüne binen faiz yükü ile birlikte 10 milyon Euro'ya yaklaşan tazminattan kurtulup, cüzi bir miktarla hem iş yaptırır, hem de bu olumsuzluktan kurtulur.

Sıralama aldatmasın
Beşiktaş üst sıralarda ancak takımdan kimse memnun değil. Bugün hiç bir gerçek Beşiktaşlı şampiyonluğa mevcut kadro ile gidileceğine inanmıyor. Zaten bunu icraatın başındakiler de söylüyor, ilk ağızdan. Ertuğrul Sağlam sezon başında kendisine önerilen kaliteli isimlere yüz çevirdi. Kendine yakın menacerlere 'kıyak' olsun diye Higuain ve Diatta gibi Süper Lig oyuncusu olmayan iki futbolcu aldı. Bugün kapı önüne hem de bedave kondular. Bu iki isme lig sonuncusu Kasımpaşa dahil, bir tek talipli yok. Şimdi bekliyoruz, yeni oyuncuların menacerleri kimler olacak diye. Zira, bu kişilerin cepleri dolarken, kulüp maddi ve daha da önemlisi manevi olarak büyük çöküş yaşıyor, parası ile 'rezil' oluyor. Bu konuda menacer Sinan Engin'in büyük uğraş içinde olduğunu biliyoruz. Yönetim de ipleri Sağlam'ın elinden almış durumda. Çünkü yapılacak en küçük hata, takımı raydan çıkarır. Çok değil, iki bilemedin üç kaliteli takviye ile Beşiktaş ipi göğüsler. Hep diyoruz, hoca kim olursa olsun başarısı şampiyonluk ile olçülür. Beşiktaş'ın sadece forması zaten ikinci olur. Üstüne biraz koyarsan şampiyonluk gelir. Şimdi üstüne koyma zamanı. Önce kimseye kıyak yapmadan yapılacak transfer, kondisyoner takviyesi ve ağızdan çıkanın uygulanması bunun için yeterli olacaktır.

6 YORUM
 • irepus 24.12.2007 09:34:07
  1

  Del Bosque BESİKTASIN BASINA GERİ GELSİN .CÖMEZ ERTUGRULDA YARDIMCILIK YAPSIN .OLAY TAMAMDIR .BAKIN HEM ERTUGRUL FUTBOLU OGRENİR HEMTAKIM NASIL OLURMUS HERKEZ GÖRÜR.HADİ BASKAN KAFAYI CALISTIR BİRAZ..

 • erkozt81 24.12.2007 11:40:35
  2

  bu öneriyi hararetle destekliyorum.bende ertuğrulu kayseriye öneriyorum.besiktas ertuğrula büyük geliyor.oyuna hiçbir katkısı yok...vs

 • cihansaqlam 24.12.2007 11:48:43
  3

  tek bildiğin şey ertuğrul hocaya sallamak ben senin futbolun f sinden anladığına inanmıyorum yazdığın herşey taraflı yada söle yapalım sen herşeyi çok ii biliyon ya seni takımın başına geçirelim hee nasıl olur???

 • Robintr34 24.12.2007 18:04:38
  4

  arkadaşın dediği gibi durmadan sallıyorsun. sen bu bilgiyle milan'a barcelona ya teknik direktör olman lazım :))) burada yazık oluyor. kimse dinlemiyor seni...

 • fidel1978 24.12.2007 19:51:14
  5

  ülkemizde; sadece futbolda değil bütün alanlarda, göreve getirilen kişilerde yeterlilik aranmadığını 'bu bizdendir' görüşünün yeterli olduğunu herkes biliyor ama kabul etmiyor.ertuğrul sağlamın yeterli olmadığını kendisi de biliyor.birde itiraf etse

 • Robintr34 24.12.2007 20:21:26
  6

  Sanki roberto carlos, lincoln alınacak kadar para vardı da Ertuğrul Hoca iyi oyuncu aldırmadı. Alınan Diatta ve Higuain maliyetleri ne kadar ki? Bunları beşte biri. Gençlerle bile süper başarı elde etti. Serdar Özkan geçen sene varmydı?