ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Böyle mi olacaktı?

31.05.2008

Seba, 95 yılında camiaya okul müjdesini vermişti... 13 yıl geçti, her şey değişti. Üniversiteden bahseden yönetim, elindeki koleje sahip çıkamadı.

Daha dün gibi hatırlıyorum.. 1995 yılıydı. Süleyman Seba, camiaya okul müjdesi veriyordu. O günlerde Çilekli Tesisleri’nde yapılacak olan BJK Koleji, camiaya büyük mutluluk vermişti. Ve de umut, prestij...  Biz de soluğu Çilekli’de aldık. Randevulaştığımız kişi Erol Kaynar’dı.
Kaynar,  heyecanla, çamur içindeki arsayı gösterdi. Gözlerindeki o coşku  gözümün önünde hâlâ. Okul binası bitirildi. Havuz ve sosyal tesisleri Erdal Acar tamamladı. Tam her şey yoluna girdi derken,  4 kez alt yapı yetersizliği yüzünden tesisler, lağım suları altında kaldı. Kaynar bütün bu perişanlığa rağmen BJK Koleji’ni, bitirip  işletebildi.  Bir ‘bebek’ gibi büyüttü kucağında adeta. Hak etmediği iftiralara uğradı. Eğitim ve çocuklar adına sineye çekti. Değişen yönetimler ile birlikte bazı çevrelerin ‘rant’ kapısı olarak görmeye başladığı bu kurumdan, ayrılıp ‘yetim’ kaldı! Sonrası tufan!
İsmail Ünal Belediye Başkanı olunca, ekibini de kulüpten kurdu. Ünal, sözleşmesi biten Çilekli Tesisleri için ayda 50 milyar kira talep etti. Kulüp rakamı yüksek bulup ihaleye katılmadı. Başka katılımcı da olmadığı için ihale ertelendi.
Bir de perde arkasına bakalım. Bahçeşehir Üniversitesi, kolejin yanında sosyal tesisleri işleten kişilere 150 bin YTL ödeyip, ayrılmalarını sağlamış. Üniversite ile kulüp arasında çeşitli anlaşmalar yapıldığı için Belediye kendisini saf dışı bırakılmış görüp, kirayı yükseltti. Eski denetleme kurulu başkanı ve ihale şartnamesini hazırlayan Uğur Büyükbalkan, Hasan Bozkurter,  Gökhan Sarı ve Cem Bilge gibi isimler de, tesislerin Beşiktaş Belediyesi tarafından işletilmesi konusunda fikir birliğine varmışlar.
Bütün bu olup bitene maalesef Beşiktaş Yönetimi seyirci kalmış, ve bir çırpıda ismini verdiği okulu bile terk edip kenara çekilmiştir. Üniversiteden bahseden yönetim; anaokulu, kolej, liseyi elinde tutamazken, bu söylemleri ile havada kalıyor.
Oysa başta Erol Kaynar olmak üzere, kulübün bir komisyon kurup tesisler olmasa da, koleji bu rant çevrelerinin, çıkarcıların elinden kurtarması gerekir. Bu konuda son sözü başkan Demirören söyleyecek. Bekleyip göreceğiz.

4 YORUM
 • manyak_04 31.05.2008 21:35:10
  1

  bizde bu yönetim olduğu sürece birçok faaliyet gibi buda havada kalır.adamlar kurumsal alanda koca bi sıfır.yaa neden yazıyorum ki boşuna kimin umrunda yada kim kaale alacak....olan beşiktaşıma olacak yinee.

 • maviterazi 31.05.2008 23:21:05
  2

  valla sizin gibilerde olmasa ayakta uyuyacaz hiçbir şeyden haberimiz olmıyacak.Teşekkürler.Aynası iştir kişinin.Bizim yönetiminde aynası basiretsizlik ve işbilmezlik.hani nerde önce gazeteciyim sora Beşiktaşlıyım diyenler.2 satır yazsana

 • manyak_04 31.05.2008 23:45:56
  3

  hocam yönetim yazıyı yazmış çoktan resmi sitede walla doğruluk payı ne yazdıklarının bilmiyorum ama bu yönetimin giderek çaresizleştiği açık.biz tartışıyoruz onlarda eleştirlere sadece ccevap veriyor.tek yaptıkları bu.

 • Blackeagles.1903 1.06.2008 00:30:54
  4

  başkan seçimle geldim seçimle giderim diyor anlaşılan o ki bu klüpte elini taşın altına koyacak yürekli adamlar artık malesef yoktur bu kadar kötü yönetim olmasına ragmen bir llahın kulu çıkıpta yönetime aday olmadı taraftardan başka bu klüb kimsesiz