ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Beşiktaş'a Fenerli başkan!

22.09.2007

Anlatacağımız olay Almanya'da yaşandı. 2010'daki Başkanlık için Murat Aksu'nun ismi geçiyor. Bize de, o dosyayı açmak düştü!

Anlatacağımız olay Almanya’da yaşandı. 2010’daki Başkanlık için Murat Aksu’nun ismi geçiyor. Bize de, o dosyayı açmak düştü!
Yer, Köln’ün Rhein Energie Stadyumu. Fenerbahçe ve Beşiktaş’ın idmanını bekliyoruz. Takım sahaya çıkmadan Başkan Aziz Yıldırım ve yönetimi gelip, yanımıza oturdu. Çevrede Alaattin Metin’den başka bir Allah’ın kulu kalmadı. Başkan Yıldırım, “Benim yanıma kimse yaklaşamaz. Hep yanlış yazıyorlar. Şimdi de haber yaparlar. Başkan Beşiktaş muhabirleri ile konuştu bizi fırçaladı diye görürsünüz” dedi.
Bu arada 15 dakikası açık olacağı duyurulan idman, başkanını talimatı ile tamamen açılıyor. Yıldırım, daldan dala atlayıp konuşuyor. Bize soruyor: Beşiktaş’ta başkan kim olur? Kartal Yiğit ve Fatih Doğan biraz uzak kaldıkları için susuyorlar. İsmail Er ‘Çok zor başkan’ diyor. Ben de, “Mümkünatı yok” demekle yetiniyorum. Başkan şok oluyor. “Murat iyi çocuktur. İlk kongrede başkan olur. Bunu bir kenara yazın” diyor. Yıldırım böyle dese de, neden imkansız olduğunu şimdi açıklayalım. Süleyman Seba; Hasan Arat, Serdar Bilgili, Fikret Orman dedi, ikisi de kaybetti. Onursal Başkan ve 100’ncü yıldaki şampiyonlukta başkan olanların veliahtları kaybederken, Fenerbahçe Başkanı’nın, “Garanti” verdiği  Aksu işi baştan kaybetti. Beşiktaşlı bunu Fenerli başkan olarak algılar. Yıldırım iyi niyetle Aksu’yu işaret etse de, aslında en büyük darbeyi vurmuş oldu. Geçmiş olsun!
Değiştir hoca!
Sağlam inatlaşma içinde. Savunmada, Toraman, Gökhan, Üzülmez üçlüsü olmalı. Onların önünde de; Cisse ve Koray değil, ikisinden biriyle Kurtuluş yer almalı. Delgado’nun yeri de göbek. İleride Bobo. Partneri de Nobre, Burak ya da Akın... İçerde vasatı biraz olsun aşan, Tello, Diatta ve Cisse’nin Avrupa’da esameleri okunmuyor. Higuain’e sadece gülüyorum. Yine Beşiktaş değil, menacerler kazanmış!
Yönetime yakışmadı
Teknik heyetin isteğiyle bu sezon takım dışında özel uçağa kimse alınmıyordu. Hatta yönetici Nedim Sarsmaz’ın eşi de yasağa takılmıştı. Marsilya’ya 57 kişi bilabedel götürüldü. Grup Siyah-Beyaz’dan Adem Akçay, Necip Sever ve Batur Gültekin, “40 kişi biz varız, tur yapın” diyorlar. “Olmaz. İki isim verin, herşey bizden olsun” yanıtını alıyorlar. Grubun tepkisi sert: Paramız ile gideceğiz. Kulübün sırtındaki parazitleri temizleyin... Bravo. Yönetim önce kendi kararına saygı duyup uygulayacak ki, karşılık görsün. Aksi takdirde koltukta çok hafif kalıyorlar!

0 YORUM