Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

27 Haziran 2017 Salı
Yerde kalmadı!

Ampute Futbol Milli takımımız İngilizlerin futbolda, Türkiye karşısındaki yenilmezliklerine son verdi önce. Ardından da Brezilya gibi bir devi yenerek, Dünya 3.sü oldu.

22 Kasım 2007, Perşembe Yorum Yaz
A+ A-

Ampute Futbol Milli takımımız İngilizlerin futbolda, Türkiye karşısındaki yenilmezliklerine son verdi önce. Ardından da Brezilya gibi bir devi yenerek, Dünya 3.sü oldu. Yani futbol adına kanımızı yerde bırakmadı. Şimdi onların olmayan ayak ya da kolları yerine koydukları yüreklerini, A Milli futbolcularımızın Bosna karşısında örnekleme zamanı.
Beklentim böyle olunca, arzu edilenleri göremediğimi söylemeliyim elbette. Tatsız tutsuzdu herşey gole kadar. Bosna tarafının arzuladığı da böylesi olmalı ki, etliye sütlüye karışmadılar. Yoğun savunma önlemleri ve olabildiğince yavaştılar. Sinirleri bozacak düzeyde. Arda sol kanatta iyi işler yapıyor ama sağ kanat kırık... Gökhan Gönül uzun bir kulvarda fakat tek başına.
Nihat’ın vuruşları Adnan Guso’yu heyecanlandırmıyor, bir vuruşu ayağından kısmete dönüyor. Ve arı kovanına çomak sokuluyor! İlk kez ciddi çıktı Boşnak’lar ve Misimoviç’in vuruşunda, bizi Allah korudu. Hamit Altıntop, Arda alışverişi, Altıntop’un 24 ayar altın değerinde asisti, Nihat’ında Guso’nun ayak dibine vuruşu. Ancak bakabildi uzuuuun kaleci 1-0 öndeyiz şimdi.
Gol Boşnak’ları hareketlendirdi de! Devre bitti. ikinci yarı onların alanında, azıcıkta etkiliyiz. Dikkatli miyiz? O işe en fazla bakan Aurelio, futbolcu değil top hırsızı mübarek! Arda rakip savunmayı yine düzlük, çarçop ediyor ama Nihat içeri bırakamıyor. Beraberlik için yatanla da, bu iş işkence gibi oluyor!
Acemi damat gibi tık nefes olunan yerde, tek vuruşta kaldık! Kaldık ama Avusturya- İsviçre hattına da ulaştık. Hayırlı olsun.