ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yazık oluyor...

19.10.2007

Yunanistan maçı öncesi Terim'in basın toplantısını izliyorum... Son bölümü dinledim ve 'Yandık' dedim.

Yunanistan maçı öncesi Terim’in basın toplantısını izliyorum... Son bölümü dinledim ve ‘Yandık’ dedim. Terim o soruya, ‘Gün bu meseleyi tartışma günü mü?’ dese, ‘Böylesi bir final öncesi, abesle iştigal etmemeliyiz’ diye de ilave etse, ne olurdu? Türkiye kazanırdı. Hoca kavgayı seçti, ülke kaybetti. Aile kavramı elbette kutsal değer, ama ülke çıkarları her şeyden daha önemli. Yaşam hakkından bile... Ailenizle ilgili bir mesele için can verirseniz, cinayet kurbanı, vatanınız için can verirseniz şehit sayılırsınız. Terim cinayete kurban gitmeyi seçti!
Hocasının Belge söyleminde kaldığı yerde, futbolcu sahada kalır mı? Derhal kendi problemlerine dalacak, kimi medyayı, kimi parasını çarpanı, bazısı duygusal problemlerini düşünecek ve Yunanistan sınavı son sıralarda yerini alacak. ASY’de izlenen futbol değerleri bu vaziyetin belgesi olmuş, maçı daha fazla düşünen Yunanistan, Avrupa Şampiyonası’nı garantilemiş, bize Kasım ayazında yaz hayali kalmıştır.
Ulusoy da kriz yönetimini beceremedi, sınıfta çaktı. Terim’i medya harplerinde yalnız bırakmak, ne tür bir seçim acaba? Olası başarısızlığa çanak tutmak mı? TFF, teknik kadro ve futbolcular hırslarını medyaya yönlendirip, stratejilerini basını ye(n)mek üzerine kuracaklarına, rakibe yönlenseler daha doğru olmaz mıydı? Türk Futbolu sadece yanlış yönetilmiyor ki! Komaya sokulmuş ve fişin çekilmesi noktasına gelinmiştir. Bu işte en az kabahatli, sporcular olmalı. Çocuk gibidir onlar, ne verirsen onu alırsın!
Bu arada şunu da merak ediyorum: TFF 1 milyon Dolar yardımı hangi fasıldan yapacak? Böyle bir yetkileri yok çünkü. Ya Ulusoy cebine davranacak, ya yöneticiler aralarında paylaşacak ya da bir sponsora yaslanılacak!
Bir kısım yorumcuya göre Milli Takım havadan oynamış! Hakan Şükür olsaydı, ‘O yüzden havadan oynadılar’ diye kulp takarlardı. Şimdi ne kulp takacaklar? Takamayacaklar ve futbol değerlerimiz gibi onlar da havada kalacaklar.
Herkes kendi davası ve egosunun peşinde koşmayı seçince, yazık oluyor Türkiye’ye.

0 YORUM