Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

23 Haziran 2017 Cuma
Yazı-Tura

Kadıköy'de 9 senedir hep yazı gelmesi, Galatasaray'ın yazgısı mı olmuştu acaba? Tura şansı yok muydu?

04 Şubat 2008, Pazartesi Yorum Yaz
A+ A-

Kadıköy’de 9 senedir hep yazı gelmesi, Galatasaray’ın yazgısı mı olmuştu acaba? Tura şansı yok muydu? Gün boyu Şükrü Saracoğlu maliklerinin rahat görünümünün ardında sırıtan endişeyi gözlemledim. Konuktan daha gergindi ev sahibi. Haklıymışlar. Cim Bom ilk 15 dakika ‘Jaws’, daha sonra da ‘Camgöz’ gibi. Hele hele Barış ve Topal ikilisi göbektaşı dar gelen tellak sanki. Yakaladıklarını keseledi. Kurtulanı da Servet ve Emre halletti. Arda ve Serkan hep devredeydi.
İlk yarı Kanarya’nın hiç etkinliği yok. Ya Galatasaray? Serkan, Hakan ve Karan’ın üç şutu, Volkan’ın mutu! Kalli; ‘Fenerbahçe’yi ceza alanı civarında salarsan, yanarsın. Isırıp parça koparın’ demiş. Servet galiba çok etkilendi ve Semih’i yok etti! Olmadı.
Galatasaray futbolcuları oynadıkları futbolla ‘İşte Dew, işte ekonomik fiat’ diyor ama en başta, kendi yöneticileri anlamıyor! Arda mesela; 40. dakika 40 metre terse gelmiş, top çalıyor. Topal’ın rekorunu mu zorluyor? Çanakkaleli ‘Arsen Lüpen’ sanki! Cim Bom’da sırıtan, duran topa vuracak birinin olmaması.
Deivid’in şutuyla başladı ikinci yarı. Şükür ‘attı’ derken, Volkan büyüdü ve ardından hızlı tren çarpışması, hasar yok şükür. Karan’dan ustalık gösterisi ve yine Volkan. Ayhan içeri, Hakan kenara. Bence hata. Hava kuvvetleri indirecek, piyade de vuracak ama Kalli ne düşündü, bilinmez. Belki ‘Gurka ordusu’ ebadını, belki de birlik beraberlik içinde eve dönmeyi!
Orkun’u hayranlıkla, saygıyla izliyor ve A.S.Y’yi bekliyorum. 0-0 avantajdır.
‘Herfırsattabatırılanonurluaslan’ adlı yerli umutları yeşertti. Sahip çıkın bu çocuklara...