Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

22 Haziran 2017 Perşembe
Yargısız infaz!

Galatasaray yargısız infaz uygulama merkezi mi oldu? Suçlu suçsuz, giden gidene! Son kurban; Sabri ve daha gönderilecekler de varmış... Öyle söylediler.

27 Ocak 2008, Pazar Yorum Yaz
A+ A-

Galatasaray yargısız infaz uygulama merkezi mi oldu? Suçlu suçsuz, giden gidene! Son kurban; Sabri ve daha gönderilecekler de varmış... Öyle söylediler.
Galatasaray yönetilemiyor! Tekrarlıyorum ‘Yö-ne-ti-le-mi-yor!’ Yıllardır sergilenen tutarsızlıklar yetti be! Kulübe en büyük zararı veren yöneticiler, ama dönme dolap gibi, biri gidip biri dönüyor. Futbolculara yargısız infaz da sürüyor. Nasılsa arkaları yok. 2-3 yalaka gazeteci bulur, onlar aracılığıyla beyin yıkarsın ve olur biter. Peki kim yaptı 200 milyon dolardan fazla borcu? Üstelik onca gelir ve sponsor katkılarına rağmen? Futbolcular herhalde!
Son kurban Sabri... Bu çocuk kaç yaşında geldi Galatasaray’a? Bunca yıldır camia etiğine uydu da, şimdi ne oldu? Minicikken altyapıya gelen çocuklar 20’li yaşlarda zıvanadan çıkıyorsa, kendine bakacaksın! Yetiştirmeyi, eğitimini becerememişsin demek ki. Kendi eksiğini boş geç, saçma sapan nedenlerle sporcuyu ye. Güzel iş! Merak ediyorum, garibanın çocuğuna bu davranışı reva gören, aynısını kendi çocuğuna uygular, kapı önüne koyar mı? İnsan Allah’tan korkacak biraz.
Sabri, Yunanistan maçının yıldızıydı, sonra yine milli maçta sakatlandı ve toparlayamadı. Sen büyük kulüpsen, yıldız adayın için gerekeni yapacaktın. Yapmadın. Futbolcu iyiyse benden, kötüyse kendinden! Ne biçim felsefe bu? TFF Başkanı, Avrupa Şampiyonası’na gidilmesini kendine mâl eder, reklamda baş köşeye çöker. Kulüp yöneticisi transferi için (!) ‘Amerika bile tez konusu olur’ der. Fıslar, kulübün öz evlatlarını yer. Devran da döner! Yanlışı yanlışla düzeltme işi Türk futbolunun kaderi mi?
Kalli esmiş gürlemiş! Sen geçen sene Ahmet Akcan’la Bursa’da müsabaka izleyip, etrafa da gülücükler dağıtmıyor muydun? Şimdi ne oldu da ateş püskürüyorsun? Nisan, mayıs, haziran yetmedi. Transfer sezonu geldi geçti, ara transfer de geldi geçiyor, ama Kalli gelemiyor. Hep iş üstünde! 58 milyon dolar para verildi, hocayı tatmin edecek icraat gerçekleşemedi. Bekle ‘felçkamp’ dirilecek diye. Takım öldü be! Belli bir yaştan sonra ne yapsan, ne harcasan boşa çabaymış. Ama yönetimden uyanan yok ki!
Galatasaray yalan yanlış gidiyor ve Canaydın da bakıyor! İnanın insanın aklı almıyor, nedir bu?