ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yapma Servet!

18.12.2007

Futbol ekip oyunu. Hata da olmazsa olmazı. Ama yapma Servet; hem hata hem de arkadaşını hedef gösterecek davranışları!..

Futbol ekip oyunu. Hata da olmazsa olmazı. Ama yapma Servet; hem hata hem de arkadaşını hedef gösterecek davranışları!.. Evet; Arda hepimizi çileden çıkaracak ortalar yapmış olabilir. Fakat bu hali, yaptığına hak vermemiz nedeni olamaz. Sahada başarıya giden yollar paylaşılır, başarısızlık nedenleri de, Florya'daki buluşmada tartışılır. Aslında bu sorunu teknik adamın dillendirmesi, doğru olanıdır.
Dünün genç Servet'i bugünün deneyimlisi, hiç mi hata yapmadı? Peki onu sahada infaz etmeye kalkışana rastlandı mı? Bosna deplasmanında, rakibe yaptığı asisti unutmak mümkün mü? Peki Servet'i kim idam sehpasına çıkardı? Canı en çok yanan Terim dahil. Hayati hata gündeme gelmiş miydi, infaz histerisi içinde? Asla. İyi işler ürettiğinde nasıl gurur duyarsak, defolarında da sadece üzülür ve ipini çekmeye kalkışmayız.
Evet Arda! Servet ağabeyin, maç stresi etkisiyle, yapmaması gerekeni örneklemiş olabilir. Ama sana yakışan da, başını öne eğip 90 dakika sonunu beklemendi. Yanlışa yanlışla karşılık vermen sadece ikinize değil, Galatasaray'a zarar verir. Sen Florya terbiyesi almış, Ali Yavaş'ın dergahından geçmişsen, saygından ödün vermeyecek, tepkini içine gömeceksin. Sabrın seni büyütür. Aksi mi? Yamultur! Kimi bahçelerdeki eğik erik veya incir ağaçları gibi değil, ulu çınarlar gibi dimdik büyü.
Ahmet Bulut; bu çocuğu pazarlamaktan vazgeç. Daha dün bir bugün iki. Bırak gelişsin. Eksik yönlerini tamamlasın. Maddi manevi! Eğer iyilik üretmek istiyorsan her antreman sonrası, özel çalışmasını sağla. Orta yapmayı öğrensin. Avrupa'da çarşafa dolanan futbolcunun bir hiç olacağını bilsin. Daha çok ham, karıştırma kafasını. Semih Şentürk nereye geldi? Arda nereye gidiyor? Hep alıp götüren olacağına, biraz da kazandıran olun.
Galatasaraylı sadece sahada başarılı değil, Galatasaraylı gibi davranan sporcular ister. Bilinmeli!

0 YORUM