ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Yanlış hesap...

30.05.2008

Galatasaray Milenyum´la, yanlış hesap devrine de girdi.

Galatasaray Milenyum’la, yanlış hesap devrine de girdi. Avrupa zirvesini yakalayan kulübü bu hale getirebilmek için büyük yetenek (!) gerekirdi. Becerdiler! Bu işleyişi anlamak mümkün mü? Ama ortada bir gerçek var ki, örtbas etmek mümkün değil. Galatasaray’da başarılara imza atan emekçinin icraatı karşılıksız bırakılmaz! Mutlaka cezalandırılır, ille de gönderilir. Kadroyu darmadağın etmekle tatmin olunmaz, kasa da tamtakır kuru bakır edilir. Galatasaray en fazla ekonomik güce sahip olması gereken dönemde, ne hale getirildi? Kimi vefa yoksunları, ‘Hizmet ettiler ama karşılığını da aldılar’ diyor. Bu cümle, arkadaşların sadece vefa değil, akıl düzeyinde de arıza olduğunu örnekliyor. Kulüp bu insanların ücretleri yüzünden mi, yoksa akılsızlık destanı olabilecek harcamalar ve faiz batağı nedeniyle mi battı?
Ödüllendirilenleri (!) hatırlayalım mı? Efsane Kaptan Bülent Korkmaz, Tugay, Emre Bölezoğlu, Arif Erdem, Fatih Akyel, Okan Buruk, Hakan Ünsal, Emre Aşık, Capone, Ergün Penbe, Suat Kaya, Hagi. Başka? Sessiz sedasız veda eden, büyük Galatasaraylı Ali Yavaş. Aslan gibi istifa etti, asla polemiğe girmedi. Adnan I ve Adnan II de ‘tık’ demedi. Namuslu, adam gibi adama uygulanan bezdirme politikası hangi kitapta yazar? Doğru konuşunca, Zafer Koç gönderildi. Şimdi de Şükür, Şaş, genç Sabri, genç Mehmet bitirilmeye uğraşılıyor. Belli ki başarılıyor! Mustafa Turgun da, kesik listesine alınanlar arasında...
Bunca kurban içinde adını unuttuğum varsa, özür dilerim. Her fırsatta Canaydın’a sallayan Süren ve Cansun’un icraatları (!) roman olur, roman! Darmadağın edilen tarihi kadro, Jardel’den, Denizli ve Samsun’a uzayan yol. Roma’da Moratti’yle yapılan süper (!) pazarlık sonucu sokağa atılan 8 milyon Dolar. Mukavvaya kaptırılan, 12 milyon Dolar. Cayman adalarında atılan turlar. Canaydın’ın kabahati mi? Arkadaşlarına inanması. Terim’e de inanmıştı. Yandı.
Adnan I sadakatle Süren ve Cansun’un izinde gidiyor ama Carrusca, Barusso, Lincoln ve daha nice dış transfer buram buram kokuyor. Şükür, Şaş ve Buruk’un kokuyu giderme çabaları da, matluba muvafık sayılmıyor. Kokudan hoşlanıyorlar belki!

0 YORUM