Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

26 Haziran 2017 Pazartesi
Was ist das?

Alman subay sığınağa girince, tepedeki küçük pencereler dikkatini çekiyor ve soruyor, 'Was ist das?'

11 Aralık 2007, Salı Yorum Yaz
A+ A-

Alman subay sığınağa girince, tepedeki küçük pencereler dikkatini çekiyor ve soruyor, ‘Was ist das?’ Daha sonra bu soru, bizde havalandırma penceresi adı ‘vasistas’ oldu. Alman’ın teknik direktör olanı, tepedeki takımı görünce sorabilir yardımcısına ‘Was ist das?’ Akcan da cevaplar, ‘Sivas hocam Sivas!’

Yazıklar olsun!
Kalli’nin rakiplerini doğru dürüst izlemediği gibi, analiz etmediğini de düşünüyorum. Bu nedenle de Sivasspor’u liderlikte görünce, Alman subayın şaşkınlığını yaşayabilir ve aynı soruyu sorabilir. Futbolcularıyla bütünleşmeyi, doğru takım kurmayı seçmeyen Kalli, ligi tanıma zahmetine de girmez. İşini seven ve doğru yapan bir Alman’ın standardı yok onda.
Galatasaray’ı Müstemleke Ordusu gibi yönetme cesaretini Alman’a verenlere de yazıklar olsun. Tamam... Teknik adamın işine karışılmaz, ama doğru üretimler yaptığında. Göz göre göre yanlış uygulamalar içindeyse ve bu işlemlere ses edilmiyorsa, sorumlu yöneticiler de çanak tutmaktadır. Nasıl uyarmazsın, uçuruma yol alanı?
Adnan Polat sorsaydı keşke, “Hocam; sen Zico’sun, Galatasaray’ın şu onbirinde seni korkutacak tek isim var mı?” Devam da etmeliydi, “Maalesef  Zico ve futbolcularını değil, Galatasaraylılar’ı korkutacak çok isim var bu kadroda!”

Anlaşılmaz yanlışlar
58 milyon Dolar transfer harcaması sonrası, Şükrü Saracoğlu’nda sahne alan kadro, kulübün nasıl kötü yönetildiğinin belgesidir. Polat asla anlam veremediğim yanlışlara imza atıyor. Elbette kadro yenilenmeli, elbette gereklilikler zaman içine yayılmalı, ama bu iş taş ocağında dinamit patlatıp, ortalığı berhava eder gibi yapılmamalı.

Dalga geçiyor!
Galatasaray Yönetimi acilen şapkasını önüne koymak ve bu kontrolsüzlüğün önüne geçmek zorunda. Milyonlarca dolarlık futbolculardan yararlanılamadığı gibi, üzerine de “Gençleştirilmiş kadroyla ilk yarının son iki haftasına lider gireceğiz desek, herkes razı olmaz mıydı? Başarılıyız” demek abesle iştigaldir, camiayla dalga geçmektir.
Was ist das? Lider Sivas Kalli... Sivas... Tamamı 5 milyon Dolar bütçeyle!