Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

28 Haziran 2017 Çarşamba
Uyanıyoruz zaten!

Ülkemin yaşadığı şu acılı günlerde, spor medyası yüreklerdeki ışık oldu. Böylesi duyarlılığı örnekleyenlere helal olsun.

24 Ekim 2007, Çarşamba Yorum Yaz
A+ A-

Ülkemin yaşadığı şu acılı günlerde, spor medyası yüreklerdeki ışık oldu. Böylesi duyarlılığı örnekleyenlere helal olsun. Şükranlarımı sunuyor ve mensuplarından biri olduğum camiamla onur duyuyorum. Uzun yıllar sonra belki de ilk kez ayaklarım geri geri gitmekteydi Ali Sami Yen’e... Şehitlerimizin hüznü sadece beni değil, adeta İstanbul’u, hayır, tüm yurdumu sarmıştı. Sahaya çıkan Galatasaray ve Ankaraspor formalı gençlerin yürekleri de, ayakları da prangalıydı sanki. Yasin Dallı aradı Radyo Spor’dan, konuşamadık! Futbol yorumu, yerini acıların paylaşımına, dertleşmeye bırakmıştı.
En büyük üzüntülerimden biri de, gençlerimize mutlu, refah içinde ve geleceklerinden emin yaşayabilecekleri bir barış ülkesi bırakmayı becerememiş olmamız. ‘Çapulcu’ dediğimiz  hainler, 30 bin cana ve 200 milyar Dolar’a mâl oldu. Türk Silahlı Kuvvetleri defalarca inlerine soktu, siyaset yine yeşertti! Şimdi tekrar ordumuzun çözmesini bekliyor ama siyasilerin aymazlık gösterilerinden asla vazgeçemediklerini de üzüntüyle izliyoruz.
Yani? Ordu bu belanın tekrar üstesinden gelecek, ama hükümet yapması gereken doğruları yine realiteye geçiremeyecek. Nasıl bir kader bu?
Okurlarımın ve Radyo Spor’daki programıma katılan dinleyenlerimin acılarını paylaşıyor, düşüncelerine saygı duyuyorum. Şu gerçeği kabullenmek zorundayız: Askerimiz ve polisimiz tüm sorunları çözer. Hiç kimsenin şüphesi olmasın ve durumdan kendisine vazife de çıkarmasın. Aksi halde hainlerin çıkardığı yangına benzinle gitmiş oluruz.
Tüm gençlerimizin gönüllü askerlik için başvurmaları, ordumuza ulaşan en mükemmel motivasyondur. Onbinler, askerlik şubeleri önünde beklerken, pozitif enerjileri kahramanlarımıza yansıyor, merak etmeyin. Kardeşi kardeşe düşürme oyununa gelmeyeceğiz.
AB ve ABD’nin Türkiye için ne tür hainlikler ürettiğini ve bedelli Kürtler’in de taşeronluk üstlendiklerini bilelim. İsrail ve Ermeni diasporasının katkılarını gözden kaçırmayalım!
Askerimiz çapulcuyla değil, organize bir hain güçle savaşmaktadır. Bunların arasında başka ülkelerden getirilmiş özel görevliler vardır. Bizim içinse uyanma zamanıdır.
UYANIYORUZ ZATEN!