ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Utanmak sıkılmak!

11.09.2007

Rahmetli babam, "Utanmak sıkılmak bilmeyen insan gül gibi yaşarmış" diye söylenirdi, sinirlendiğinde.

Rahmetli babam, “Utanmak sıkılmak bilmeyen insan gül gibi yaşarmış” diye söylenirdi, sinirlendiğinde. Ne kadar haklıymış. Hele hele şu medya alemine girdikten sonra daha da iyi anladım babacığımın serzenişini. Gerçekten utanmak sıkılmak bilmiyor ve gül gibi yaşamayı da beceriyor bir kısım medya mensubu. İçlerinde Borat tiplemesine rahmet okutturacak modellerden, kulüp başkanlarına borç takıp dolandıranlara, tıp doktorlarının içindeki tüm pislikleri temizlemesine karşın kalbi ve yüreğini paklayamadıklarına, ne ararsanız var.
Türkiye, Malta karşısında başarılı olamadı ve berabere kaldı. Olamaz mı? Futbol bu. Her sonuca gebe. Ama öyle bir yangın ki, sanki kıyamet koptu. Arkadaşlar ben, ömrünün en güzel yıllarını grup sonunculuklarını izlerken geçirmiş bir futbolseverim. Daha 15 sene öncesine kadar Malta ve benzerlerinden ne farkımız vardı bizim? Sanki o günleri hiç yaşamamış, futbol felaketlerini okumamışız gibi, ağzı olan konuşuyor. Birkaç yazar ve radyo, televizyon yorumcusu dışında aklı başında bir yoruma, öneriye rastlayan var mı? Kahve ağzıyla milli maç eleştiriliyor.
Bu ülkeye en büyük kötülüğü Mustafa Denizli, Fatih Terim, Şenol Güneş gibi teknik adamlarla, Hakan Şükür, Tugay Kerimoğlu, Rüştü Reçber, Alpay Özalan, Arif Erdem, Ümit Davala ve dönemin daha birçok yıldızı yaptı. Futbolumuzu yukarılara taşıdılar çünkü. 40 sene Macar zaferi masalı yutturulan milletin gözünü açtılar, ufkunu yücelttiler çünkü. Daha dün Yunanistan’a evinde 4 atan, bugün de Malta karşısında berabere kalabilir. Almanya evinde Dünya şampiyonu olamadı da ne oldu, kıyamet mi koptu? Sadece Terim ve Şükür’ü eleştirme ucuzluğuyla nereye varılır? Ne kinmiş be! Dinmedi gitti.
Kültürünü geliştirme yolunda çaba göstermeyen toplumlar için kolay yol, kelle alma seçimiyle orgazm olma. Yanlışlara yanlış pencereden bakar ve yine yanlış tedavi metodları uygularsanız, sadece futbolun değil, ülkenin de battığına şahit olursunuz. Kurtuluş Savaşı döneminde M.Kemal Atatürk vardı çok şükür, ama şimdi öyle bir önderin esamesi bile yok. Türkiye için çalışan, ömür veren ve ülkesini sevenlere küfür için köşebaşlarını tutmuşlar da çok. Yandık yani!

0 YORUM