ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Tutmuyor yutulmuyor...

08.01.2008

Canaydın'ın yıllardır söz verdikleriyle ürettikleri birbirini tutmuyor. Vaziyet öyle hale geldi ki, artık ne dese yutulmuyor.

Canaydın'ın yıllardır söz verdikleriyle ürettikleri birbirini tutmuyor. Vaziyet öyle hale geldi ki, artık ne dese yutulmuyor. Başkan'ın geçmişten baki 'tutturamama' ve şimdi de 'yutturamama' sorunu var. Sadece söz verse ve işi ehil ellere verse belki vaadleri tutacak. Ama hem söz verip hem de yerine getirme durumunda olunca olmuyor, yutulmuyor! Üstelik her işi tek başına çözmeye de bayılıyor. Ehhh o zaman da Galatasaray tepe takla seyrine devam ediyor.
2000'den günümüze, Fenerbahçe'nin taraftar oranı daha yüksektir artık. Süren devri borçları için 'bitireceğiz' diyen Canaydın, 6 kat fazlasına ulaştı! 250 milyon doların üzerindedir borç rakamları. Taner Aşkın'ın tespitlerini yansıttım. Yönetimden tık yok. Acaba 'Sükut ikrardan gelir' demek mi bu?
'Geleceğin haritası' diye tanımlanan iki konferans yapılmıştı. Hani futbolcu seçme komitesi? Nerede akılcı transfer? Basketbol ve voleybolda profesyonelliğe geçişin adı, sponsora yaslanmak mı oldu? Almanya'dan takım alındı mı, takım? İdari yapıda ne oldu? Ya sürdürülebilir sağlıklı mali yapı? Yoksa borç şişkinliğinin bilimsel (!) adı 'sağlıklı obez yapı’ mı?
'Türkiye'de 7 şampiyonluk, 2012'de 150-300 milyon dolar ciro, sempatizan sayısını 2'ye katlamak, Dünya’nın ilk 5 takımından biri olmak, Avrupa kupalarında 2-3 şampiyonluk, UEFA normlarına uygun ilk Türk takımı olmak, holdingleşmek, her eve GS markalı ürün girmesi, 50 bin üye, uluslararası standarda sahip stada sahip olmak' bu sözlerden hangisi gerçekleşti? Allah’ını seven söylesin. TOKİ'nin 'derenin taşıyla, derenin kuşunu vurduğu' stadı anlatmasın kimse! Elindeki serveti böylesine beceriksizce kaçıracak bir başka kurum düşünemem bile... Ribery de dahil!

2 YORUM
  • gncfbs 9.01.2008 04:20:54
    1

    canaydın yazane ısletır gıbı kulup yonetıyor bıraz gercekcı bakmalı olaylara seyrantepede bır yer alıyor ısmını aslan tepe koyuyur bu turk sporuna buyuk damgadır kendı cıkarları ııcn boylesıne sacma bır ısım amacı azız yıldırımolabaılmektır ....

  • yUeFyUKey 11.01.2008 11:23:22
    2

    keşke taraftarlar da sizin kadar bilinçli olsa, gerektiğinde kulüp politikalarını protesto etse, bedava bilet uğruna herşeye sessiz kalınmasa(son temennimde geçen konu tamamen tahmindir)