Gerçek Spor Sitesi

Gerçek Spor Sitesi

23 Haziran 2017 Cuma
Tutmuyor yutulmuyor...

Canaydın'ın yıllardır söz verdikleriyle ürettikleri birbirini tutmuyor. Vaziyet öyle hale geldi ki, artık ne dese yutulmuyor.

08 Ocak 2008, Salı Yorum Yaz
A+ A-

Canaydın'ın yıllardır söz verdikleriyle ürettikleri birbirini tutmuyor. Vaziyet öyle hale geldi ki, artık ne dese yutulmuyor. Başkan'ın geçmişten baki 'tutturamama' ve şimdi de 'yutturamama' sorunu var. Sadece söz verse ve işi ehil ellere verse belki vaadleri tutacak. Ama hem söz verip hem de yerine getirme durumunda olunca olmuyor, yutulmuyor! Üstelik her işi tek başına çözmeye de bayılıyor. Ehhh o zaman da Galatasaray tepe takla seyrine devam ediyor.
2000'den günümüze, Fenerbahçe'nin taraftar oranı daha yüksektir artık. Süren devri borçları için 'bitireceğiz' diyen Canaydın, 6 kat fazlasına ulaştı! 250 milyon doların üzerindedir borç rakamları. Taner Aşkın'ın tespitlerini yansıttım. Yönetimden tık yok. Acaba 'Sükut ikrardan gelir' demek mi bu?
'Geleceğin haritası' diye tanımlanan iki konferans yapılmıştı. Hani futbolcu seçme komitesi? Nerede akılcı transfer? Basketbol ve voleybolda profesyonelliğe geçişin adı, sponsora yaslanmak mı oldu? Almanya'dan takım alındı mı, takım? İdari yapıda ne oldu? Ya sürdürülebilir sağlıklı mali yapı? Yoksa borç şişkinliğinin bilimsel (!) adı 'sağlıklı obez yapı’ mı?
'Türkiye'de 7 şampiyonluk, 2012'de 150-300 milyon dolar ciro, sempatizan sayısını 2'ye katlamak, Dünya’nın ilk 5 takımından biri olmak, Avrupa kupalarında 2-3 şampiyonluk, UEFA normlarına uygun ilk Türk takımı olmak, holdingleşmek, her eve GS markalı ürün girmesi, 50 bin üye, uluslararası standarda sahip stada sahip olmak' bu sözlerden hangisi gerçekleşti? Allah’ını seven söylesin. TOKİ'nin 'derenin taşıyla, derenin kuşunu vurduğu' stadı anlatmasın kimse! Elindeki serveti böylesine beceriksizce kaçıracak bir başka kurum düşünemem bile... Ribery de dahil!