ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Top secret!

04.01.2008

Bir ülke Başbakanı, tüm bakanları gizli hükümet toplantısı için, bir sığınakta toplar.

Bir ülke Başbakanı, tüm bakanları gizli hükümet toplantısı için, bir sığınakta toplar. Öyle tedbirlidir ki, tuvalet ihtiyacı için dahi, dışarı çıkmalarına izin vermez. Bu arada Savunma Bakanı kendini tutamaz ve altına kaçırır. Belli etmemeye de çalışır! Toplantı bittiğinde, bakan, karısını sığınağın önünde görür. Hanımefendi elinde çamaşır, temiz pantolon, havlu ve sabun beklemektedir! Adamcağız şaşkın, “Yahu çok gizli bir toplantıydı, altıma kaçırdığımdan nasıl haberin oldu?” Cevap verir karısı, “Memleketin Sesi Radyosu, her saat başı anons etti de!”
Galatasaray’ın yönetim kurulu toplantılarını da, Savunma Bakanı’nın altına ettiği ‘top secret!’ oturumlara benzetiyorum. Toplantı bitmeden, içeride olan biten baskıya giriyor. Kiminin kuşu, kiminin bülbülü öttükçe de, gizli kapaklı hiçbir şey kalmıyor. Ne güzel! Globalleşme dedikleri bu olmalı. Aile içinde dahi sorunlar, kavgalar olur. Ama bunları çevreyle paylaşmak, yuvanın yıkılması nedeni olur. Ya kurumlar? Daha da beter. Çalkantı tsunamiye dönüşür.
Canaydın yönetimi sorunlarını eş dostla paylaşma değil, içeride çözüm yolunu denemeli. Hiçbir yer gül bahçesi değil, ama hiçbirinin çekişmesi de Galatasaray sorunları kadar orta yerde değil. Gazeteci yetkili ağızlardan duyduğunu yazar. En doğal hakkı ve görevi bu. Ama vır vır edenler de çenesini tutmayı bilmeli. Kendini kurtarmaya uğraştığın yerde, kurumunu ateşe atıyorsun. Yöneticilerin neredeyse tamamı sorumlu konumdaki iş adamları. Kendi müesseselerini böylesine batırırlar mı?
Galatasaray, köy takımları statüsünde lige hazırlanıyor. Oralarda da köylü çocukları kendi kendine antrenman yapar, köylerarası turnuvalara hazırlanırlar. Ama Sarı-Kırmızılılar, Süper Lig ve Avrupa standında. Böyle şey olur mu? En önemli iki maçında Kalli hasta! Tamam insanlık hali de, Akcan’a ne demeli? O içeride, takım dışarıda antrenmanda!
Galiba Galatasaray da hasta! Ki en önemli sorun da budur, umarım tedavisi bulunur.

0 YORUM