ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Tehlike geride!

14.09.2007

Takımın kademe anlayışında büyük arıza var. Servet çabuk adamlar karşısında sıkıntı yaşıyor; magirus gibi! Bouzid ise hazır değil. Lincoln ve Linderoth doğru seçim; Tomas'ın gönderilme kararı da öyle. Ancak; Emre Aşık, Orhan Ak, Cihan Haspolatlı ve Necati kalmalıydı.

Takımın kademe anlayışında büyük arıza var. Servet çabuk adamlar karşısında  sıkıntı yaşıyor; magirus gibi! Bouzid ise hazır değil. Lincoln ve Linderoth doğru seçim; Tomas’ın gönderilme kararı da öyle. Ancak; Emre Aşık, Orhan Ak, Cihan Haspolatlı ve Necati kalmalıydı.

Her yıl Ramazan ayında belirgin bir düşüş yaşayan Galatasaray’da, Kalli orucu serbest bıraktı. Bu durum Sarı-Kırmızılı ekibe yine sıkıntı yaratır mı?Futbol, ağır ve devamlılık isteyen bir spor. Futbolcu dengeli beslenmek zorunda. Fizik-güç-kazanım çalışmaları, insan bedeninde tuz ve mineral kaybı nedenidir. Bu eksikleri zamanında giderme yolunu seçmezseniz, güç kazandığınızı zannederken, var olanı da kaybedersiniz. Bu gerçeği en iyi bilmek zorunda olanlar da elbette profesyonel sporcular. Futbolcu; bırakınız orucu, normal günlerde dahi kontrollü ve bilimsel beslenmeli. Aksi halde performansı mutlaka yetersiz olacaktır. Kalli, deneyimli ve üstelik çok da akıllı bir teknik adam. ‘Oruç yasak’ diyerek neden toplumu karşısına alsın? ‘Oruç serbest’ dedi ve topu sahadakilerin eline bıraktı. Bence de doğrusunu yaptı. Gücünü koruyan, hatta artıran oynar; kaybeden  iftarını açıp maçlara evinden bakar!

Arda ile Sabri’nin ardından Şükür de Milli Takım’da sakatlandı. Karan’ın formsuzluğu da göz önüne alındığında, Feldkamp’ın hücumdaki tercihi nasıl olmalı?Galatasaraylı sporcular, antrenman eksikliği veya güç yetersizliği nedeniyle değil, darbeye bağlı sakatlıklar yaşadı. Açıkçası tekme, tepme, ısırma türü şeyler yani. Öngörülen süre beklenmeden tekrar sahaya dönebilirler diye umuyorum. Karan formsuz değil, kafası karışık. Düşünce karmaşası ayaklarda pranga nedenidir. Bu sorunu atlattığı gün, mükemmel işlere imza atar. Şükür, uzun süreli sakat etiketi taşımadı hiç. Konyaspor maçına yetişebilir. Kırığı yoksa elbette. Sonra Nonda yok mu Nonda? Milli maçta çok iyi olduğu söyleniyor. Bu karşılaşma lig için de mükemmel bir hazırlık olmuştur sanırım. Galatasaray gol atma yolları değil, yeme arızaları nedeniyle sıkıntı çekiyor. Şaş, Barış, Ayhan, Lincoln gibi gol yollarında etkili isimler de var zaten.

Servet gerek Milli Takım’da, gerekse Galatasaray’daki performansıyla endişe veriyor. Bir de hiç izleyemediğimiz Bouzid var. Savunma kurgusu değişmeli mi?Servet’in zaafiyeti belli: Çabuk adamlar karşısında sıkıntı yaşıyor. Yol bulduğunda, hızlı olmasına karşın bu becerisini devreye geç sokabiliyor. Eski Magirus otobüsler gibi yani! Magirus’leri de kaldırana kadar akla karayı seçer ama yolu tuttuğu zaman da kralına nal toplatırdınız. Bana endişe veren Servet değil, kademe anlayışı arızaları. Galatasaray’ın bu konuda büyük eksiği var. Bouzid’in henüz hazır olduğunu düşünmüyorum. Son milli maça kaptan çıkmış ama gemisini batırmış! Yenilen iki gol var ve iki hatanın mucidi de o... Feldkamp, istenilen kıvama getirmek için daha çoook uğraşmak zorunda. Acele ederse takımın kıvamı bozulur, hatta tribünler dahi bozulur! Pişmemiş ya da haşlak ürünlere pek tahammül olmaz çünkü futbolda.

Polat, sadece 1.4 milyon Euro farkla, çok daha kaliteli bir takım kurduklarını açıkladı. Bu, gerçekten de gerekli ve başarılı bir operasyon muydu?
Bu açıklamada önemli bir ayrıntı var; bonservisler hariç 1.4 milyon Euro! Galatasaray’ın en önemli eksiği neydi, Hagi’den beri? 10 numara. Başka? Perez gitti gideli sağ arka... Sonra? Çok yönlü bir ön libero. Yani? Lincoln, Linderoth lüzumlu, Bouzid şimdilik lüzumsuz gözüküyor. Emre Aşık, Orhan Ak, Cihan ve Necati kalmalı, 31 yaşında 3 yıllık sözleşme öneren ve astarı yüzünü geçen Tomas gitmeliydi. Doğrularla, yanlışlar harman oldu. Milli statüsündeki futbolcu, mutlaka kazanılmalı. Sporcuyu değerli kılmak kulübün işi ama Galatasaray bu konuda özürlü. UEFA Kupası’nı kazanan ekip nasıl tarumar edilmişti? Polat’ın rakamlarla net vurguladığı vaziyetin kabul görmüş hali için, şampiyonluk ve Avrupa’da başarı şart. Topu topu 4 bin kombine alan taraftarın bir an önce davranması da bir başka şart.

0 YORUM