ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Şok nedir şok?

21.09.2007

İlkokul öğrencisiyim, Sivil Savunma kursları moda. Sakarya İlkokulu binasındayız tüm mahalle. Görevli şoka girildiğinde yapılması gerekenleri uzun uzun anlattı ve ders bitti.

İlkokul öğrencisiyim, Sivil Savunma kursları moda. Sakarya İlkokulu binasındayız tüm mahalle. Görevli şoka   girildiğinde yapılması gerekenleri uzun uzun anlattı ve ders bitti. Sobacı Eşref ağbi ayağa kalkıp söz istedi ve sordu ‘Şok nedir şok?’ O an görevli de şoka girince, şok’un ne olduğu anlaşılamadı! Neredeyse yarım asır sonra cevap İsviçre’den geldi. Sion attıkça anladım ki, sadece Galatasaray’lılar değil milletçe yaşadığımızın adına şok denir şok! İki kafa vuruşu, bir de Song kaidesi düzeltmesi... A aa! Şok-0 şey çok-0 amaaan 3-0 oluverdi.
Kalli... Hadi biz Mevlana hoş görüsüne aldandık, ya sen? Oynanmamış maçı kazandım zannetmek yakıştı mı? Carrusca’nın bıngıldağı henüz sertleşiyor! Konya ovasında idare etti ama ya dağ havasında? Hele hele Alp’lerde ayağı kaydı, dibe giderken mangayı da götürdü! Üzerine de Sion çığ gibi düştü. Haydi şimdi uğraş dur gün yüzüne çıkmak için. Galatasaray 3 yedikten sonra uyandı ancak! Devre Lincoln’un vuruşuyla 3-1 bitti. Orta alan teleme peyniri, savunma kevgir! Ayhan çare olursa İstanbul için ümit belirir mi? Ümit’in Karan olanı sahada belirdi! Volkan’dan çok güzel bir asist ve 3-2. Bastırıyor üç-üç-üç diye bizler mırıldanıyor, gurbetçi kahramanlarımız da yırtınıyor. İsviçre’liler ürktü, tempo yükseldi,oyun güzelleşti. Biz kaçırıyoruz, rakip kaçırıyor, insan merak ediyor ‘Galatasaray nasıl beceriyor da bu kadar çok pozisyon veriyor?’ Futbolcu kalitesi farkı çok, futbol icra farkı mı? Yok. Hatta lehlerine. Bloklar arası, uydu kentlerde dahi bu kadar boş değil be birader!
Çinkoyu onlar yaptı tombalaya devam!

0 YORUM