ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Şimdi mi?

02.04.2008

Almanya kampından beri yazıyorum: "Kalli başarılı olamaz." Dinletemedik tabii!

Almanya kampından beri yazıyorum: “Kalli başarılı olamaz.” Dinletemedik tabii! Gaziantepspor müsabakası sonrası, tepkilere bakıyor ve sormak istiyorum ‘Be mübarekler şimdi mi?’ Evet... Şimdi mi uyandınız? Görünen köyün kılavuz istemediği çoktaaan belliydi. Ama methiye ustaları, yağladıkça yağladı... Saf ve bakir vatandaş kandırıldı ve bugünlere varıldı. Elbette geç kalındı. Şimdi Şampiyonlar Ligi veya UEFA’ya katılabilmek bile başarı!
Ya başka kayıplar? Yanlış transferlere harcanan milyonlarca dolar, 5 paralık yararı olmayan yabancılar, takım içi karmaşa, kaybolan güven duygusu ve daha niceleri. Oysa Galatasaray’ın sadece 3 doğru transferle mükemmeli yakalayabilecek bir kadrosu vardı. Elbette teknik direktörü Hıncal Uluç’un yönlendirmesi değil, kendi aklıyla bulacak yöneticileri de vardı. Ama bu kolay çözümler yerine, saçma sapan işlere dalındı.
Bu olumsuzlukların sorumlusu kim? Tabii ki Adnan Polat. Galatasaray Başkanı ve bir kısım gazetecilerin abisi, öncelikle şunu bilmeli; Hakan Şükür’ü, Sabri’yi, Şaş’ı hedef göstererek, infaz operasyonuna benzin dökerek varacağı yer yok. Son 8 senede bu iş çok denendi ve sonuç hep hüsran olarak belgelendi.
Bir defa Kalli gönderilmeli. Galatasaray, Alman’ın deneme tahtası değil, ciddi bir kurum. O zaman gereği yapılmalı ve safralar atılmalı. Nerede varsa! Bu kulübün en günahsız insanları, sporcuları. Sadece futbol değil, tüm branşlarda. Yönetici katliam değil, üretim yapacak.
Mevcut sporculardan, mülklere, tüm değerlerin ederini bulmasını sağlayacak. Malını karalamayacak, değerlendirecek.
Polat bu olanaklara sahip. Ya doğru işler yapacak ya da doğru işler yapacak. Yapamazsa? Galatasaray yanacak. Yakanlara bir şey yok nasılsa! 

2 YORUM
  • felçkamp 2.04.2008 19:36:55
    1

    şimdiye kadar bu kadar yazar arasından hep doğruları sen yazdın ama insanlar yalakalığı sevdiği için hep yalakalığa devam ettiler.seni takdir ediyorum ve doğulara devam edeceğine canı gönülden katılıyorum.

  • mb1970 2.04.2008 20:39:18
    2

    Ben hep kötü demistim,ben önceden söylemistim ,ben bilmisdim vs.vs. Böyle yazarlara adam begendiremezsin.Sanki Feldkampa Barcelonanin takimini vermisler oda viran etmis.Gecen seneki takima bak ve bu seneki takima bak ve bulundugu yere bak! Bu genc y