ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Sentesi bozuk!

13.09.2007

Ay-Yıldız'lı ekibimize bakıyor 'bunların sentesi bozuk!' demekten başka çare göremiyorum.

Ay-Yıldız’lı ekibimize bakıyor ‘bunların sentesi bozuk!’ demekten başka çare göremiyorum. Böylesi ince, üstelikte önemli ayarın bozulması büyük problem. Düzeltemezsin bir türlü. Hele hele beyin gibi kıvrımın bol olduğu bir mahaldeyse! Bu ekip var olan potansiyelini örnekleyemediği gibi, üstelik tersin tersin gidiyor. Futbolcular sağ ayaklarına sol, sağ ayaklarına da sol krampon mu giymiş acaba? Hadi diyelim ki öyle. Biraz dikkatle dahi doğru yere gidebilecek top böylesi de ters üretimlerle, yuvarlak olduğuna pişman edilmezki!
Macarlar aman aman bir takım değil öyle... Ama bu halleriyle bile, bizimkilerden daha derli toplu ve akıllı işlere imza attılar. Allah’tan gol atamadılar. Tek pozisyonumuz ilk yarının son anındaydı. İşte bu vaziyet bizimkilerin hali pür melali. Çabukluk, tempo, mücadele, pas, çalım, pozisyon yok. Çok uzattım! İşin özü futbolun hiçbir gerekliliği yok. Bu vaziyet kişilerin delik deşik edilmesiyle çözülemez. Sosyolog, mentör, psikolog belki de pedagog şart. Hani ‘futbolcu çocuktur’ derler ya! Oradan mı başlamalı acaba?
Kahveci aylardır yoktu. Dün gece de yoktu! Emre girdi sonra. Canlılık getirdi. Getirdi de doğru pas gereği henüz yerine gelmedi. Beklenecek ve gol atılırsa sevinilecek! Yalanlarla dolu futbolumuzun, yalandan sevinci yani. İskoç ‘beni kandıran futbolcudan nefret ederim’ demişti. Belgeledi. Rakibin mayından farksız adamı dışarı! Macar tel maşa Nacar’dır artık.
Kayserili Gökhan mahareti stop ettirdi 1-0, bir de Aurelio 2-0, sonra da Halil 3-0. Oynadığımız futbol da sıfır. Sentenin düzeltilmesi şart yani!

0 YORUM