ŞİFREMİ UNUTTUM

EMAİL ADRESİ

Yeni şifre için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

AKTİVASYON KODU TALEBİ

EMAİL ADRESİ

Aktivasyon kodu için eposta hesabınızda junk/çöp dizinini de kontrol ediniz.

ÜYE GİRİŞ DURUM


YAZARLAR

Salim kafa!

25.11.2007

Galatasaray'ın 'vücudu salim olsa, kafası da salim' denilebilirdi belki, ama iki taraf da sakat! Vücut kısmına bakalım isterseniz önce.

Galatasaray’ın ‘vücudu salim olsa, kafası da salim’ denilebilirdi belki, ama iki taraf da sakat! Vücut kısmına bakalım isterseniz önce. Ayhan, Okan, Bouzzuk-Kid, Linderoth, Hakan ve Nonda sakat. Lincoln, Hakan Balta sakatımsı. Bu ikilinin; prostatlı ihtiyarın, teşaşür anında çektiği sancı ve kesik kesik rahatlamasından pek farklı olmaz futbolları. Balta’da kırık, Brezilyalı’da şifa bulmamış diş... Pardon diz ağrısı var. Beşiktaş maçından kalma, yürek sancısı da!
Gelelim kafa meselesine... Padişah I. Adnan ve sadrazam II. Adnan’a takviye, Alman Gn. Kur. Bşk. Von Ak Tilki ve emir eri çvş. Ahmet efendi, Galatasaray’ın saray kısmının içine ettiler! Sıra kalan kısmında! Evet 58 milyon Dolar transfer harcaması ve ufukta beliren hüsran bulutları. Takım zirvedeyken, kurmaylar marifetiyle salınan torpil büyük tahribat yaptı. Cim Bomlu, torpilin rakiplere doğru salınmasını beklerken, mayın gibi kulübün içinde patladı. Ne biçim kurmaylıktır bu?
Önce Necati, Orhan Ak, Ergün, Kabze, Emre Aşık, Tomas, Ferhat ve Mondi kim vurduya gitti! Sonra Şaş’ı kurcaladılar, şimdilik başaramadılar. Ardından Karan ve Şükür’e geldi sıra. Etti mi şampiyonluğa oynayabilecek bir 11! Üstelik Carrusca kaldı, bu çocuklar gitti. Üzerine de günün mönüsü Bouzzuk-Kid geldi! Biri I. ve II. Adnanlar’ın şehzadesi, diğeri Alman’ın çölden gelen gözdesi! Yeni ordu kurdular sözde. Oysa ordu böyle kurulmaz, dağıtılır. Bozgunu ört-bas için de Ali Kemal tipleri kullanılır!
Kafada, vücutta arıza var, üstelik kasa boş. İster istemez şu geliyor akla; demiş ya komutan, ‘Cepheyi neden terk ettiniz?’ Cevap vermiş zabit, ‘Önce mermi bitti’. ‘Tamam’ demiş komutan, ‘Başka söze gerek yok!’ Uzun süredir futbolcu alacaklarının ödenmemesi... Üzerine de iyi giden ilişkilere edilmesi! Belki dikkati başka yöne çekecek ama Galatasaray’ın şampiyonluk cephesini terk nedeni de olacak. Camiayı uyarıyorum!
İnternette webaslan.com’un anketine katılanlar ‘Yüzde 80 galibiyet’ demiş. Bu dilek değil, taraftarın emridir; ama anlayana!  

0 YORUM